Miesiąc języków obcych

Miesiąc języków obcych

30 października odbyło się podsumowanie miesiąca języków obcych, który tradycyjnie organizowany jest co roku w październiku przez nauczycieli języków obcych. W ciągu ostatnich trzydziestu dni uczniowie naszej szkoły zmagali się z różnego rodzaju zadaniami konkursowymi. Z języka niemieckiego był to konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o Oktoberfest oraz na najsmaczniejszą sałatkę ziemniaczaną. Zmagania z języka angielskiego rozpoczęły się od konkursu „Creative Writing” – czyli na najstraszniejsze opowiadanie. Następnie odbył się konkurs „Spelling Bee” – polegający na literowaniu słów w języku angielskim związanych z Halloween. Ocenie podlegała znajomość treści wylosowanych słów, wymowa oraz prawidłowe przeliterowanie głosek. Były także konkursy na najstraszniejszą fotografię i prezentację multimedialną o Halloween oraz na graficzne przedstawienie idiomów w języku angielskim. W dniu podsumowania całego miesiąca odbyły się te najbardziej przez wszystkich wyczekiwane konkursy: na dekorację Halloween’ową oraz na najsmaczniejszą potrawę z dyni. gratulujemy zwycięzcom wszystkich konkursów!