Konkurs „Polska leży nad Bałtykiem”

Oliwia Sokołowska uczennica klasy I TFo zwyciężyła w konkursie marynistycznym ,,Polska leży nad Bałtykiem’’

W dniu 23 czerwca 2015 r. o godz. 10:00 w Sali Kominkowej Starostwa Powiatowego w Pabianicach, Starosta Pabianicki uroczyście wręczył trojgu uczniom szkół ponadpodstawowych – zwycięzcom konkursu marynistycznego pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the best”, nagrodę jaką jest udział w rejsie jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim wraz z załogą.

Jest to już XII edycja tego konkursu, który organizowany jest wspólnie z Pabianickim Klubem Sportów Wodnych.

By zdobyć nagrodę Starosty Pabianickiego, uczniowie  musieli podczas testu wykazać się znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.
Gratulujemy Oliwii zwycięstwa i życzymy udanego rejsu.