Konkurs o Patronie ZS 3

Konkurs o patronie ZS3

Test Wiedzy o Patronie Szkoły i 1 Wojnie Światowej

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy. Zagadnienia będą dotyczyły 1 wojny światowej, również na terenie Pabianic, a także historii legionistów miasta Pabianic. Czas na zgłoszenie do konkursu to 21 października. Zgłoszenia przyjmują nauczycielki: Katarzyna Giedrojć i Agnieszka Klimecka. Uczestnicy otrzymają materiały niezbędne do przygotowania się do udziału w konkursie. Test Wiedzy o Patronie Szkoły i 1 Wojnie Światowej napiszemy na początku listopada. Termin i klasa zostaną podane uczestnikom z tygodniowym wyprzedzeniem. Rozdanie nagród nastąpi podczas szkolnych obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs na zdjęcie lub grafikę związane z patronem szkoły

Zachęcamy do konkursu fotograficzno-graficznego związanego z patronem naszej szkoły i 1 wojną światową w Pabianicach. Jeden uczeń może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia lub 3 grafiki związane z tematem. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele: Katarzyna Giedrojć i Miłosz Piskorski. Jeśli posiłkuje się fotografiami z Internetu należy podać źródło. Zdjęcia i grafiki o rozdzielczości minimum 1 MEGA wysyłamy drogą elektroniczną na adres szkola1914@wp.pl. Pomysł na zdjęcie lub grafikę i ujęcie tematu zależą od autora. Zdjęcia i grafiki należy odesłać do 4 listopada 2021 roku. Rozdanie nagród nastąpi podczas szkolnych obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs na wiersz patriotyczny

Zachęcamy do napisania wiersza patriotycznego związanego w obchodzonym 11 listopada świętem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz patronem naszej szkoły. Zgłoszenia przyjmują nauczycielki: Katarzyna Giedrojć i Agnieszka Klimecka. Prace wysyłamy na adres e-mail: szkola1914@wp.pl. Wiersz należy oddać do 4 listopada 2021 roku. Rozdanie nagród nastąpi podczas szkolnych obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs na artykuł historyczny pod hasłem „Pabianice w czasie pierwszej wojny światowej”

Zachęcamy do napisania pracy związanej z historią naszego miasta, patronem naszej szkoły lub społecznym aspektem czasów wojny. Czas na zgłoszenie do konkursu to 21 października. Zgłoszenia przyjmują nauczycielki: Katarzyna Giedrojć i Agnieszka Klimecka. Uczestnicy otrzymają materiały. Prace wysyłamy na adres e-mail: szkola1914@wp.pl. Artykuł należy oddać do 4 listopada 2021 roku. Rozdanie nagród nastąpi podczas szkolnych obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości.