Wrzesień - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Czy to zawód dla mnie?

Uczniowie klas II-giej Technikum Ekonomicznego i I-szej Technikum Organizacji Reklamy w ramach, organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy", "Łódzkiego Salonu Maturzystów 2015", uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez Warszawską Szkołę Reklamy. W drugim dniu salonu, 29.09.2015 roku na Politechnice Łódzkiej przedstawiciele warszawskiej uczelni zaprezentowali tematy dotyczące planowania kariery i funkcjonowania rynku pracy. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach na temat: "Czy to zawód dla mnie? Sztuka budowania ścieżki kariery." oraz "Perspektywy pracy w najlepiej opłacanych zawodach: Branża reklamowa." Uczniowie dowiedzieli się, jak w oparciu o własne kompetencje i predyspozycje planować przyszłość zawodową. Wiele ciekawych, praktycznych informacji pozyskali również odnośnie zawodów związanych z rynkiem reklamy, możliwościami zatrudnienia i perspektywami rozwoju.

Łódzki Salon Maturzystów

W dniu 29.09.2015 r. uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego pod opieką pani Jolanty Koźlenko oraz pedagog, pani Anny Szynkiewicz, odwiedzili Łódzki Salon Maturzysty, który odbył się na Politechnice Łódzkiej. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą szkół wyższych, zebranie informacji dotyczących rekrutacji na uczelnie w roku 2016/17, ułatwienie wyboru uczelni i zaplanowanie własnej przyszłości. Uczniowie otrzymali informator przygotowany przez „Perspektywy”, w którym są zawarte niezbędne informacje dla maturzystów. Uczelnie przygotowały foldery i ulotki na swój temat, w które można było się zaopatrzyć. Salon Maturzystów, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia.

Praktyki w Grecji

20 września 2015 r. 46 uczniów naszej szkoły, z klas II, III i IV technikum hotelarskiego wyjechało na praktyki zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa do Grecji. Projekt praktyk zawodowych w Grecji przygotował program Erazmus Plus. Uczniowie klas II i III odbędą praktyki zawodowe zgodnie z programem nauczania i planem nauczania, natomiast 4 uczniów z klasy IV technikum w nagrodę za zaangażowanie, aktywność i bardzo dobre wyniki kształcenia zawodowego w klasach niższych. Nasi koledzy będą pracować w Grecji do 3 października 2015 r.

Integracja I TL

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 18 września 2015 r. odbyła się wycieczka integracyjna klasy I Technikum Logistycznego. Uczniowie razem z wychowawcą i pedagogiem szkolnym wybrali się do Łodzi. Podróż okazała się miłym przeżyciem pomimo kontroli biletów. Miejscem integracji była kręgielnia Grakula, znajdująca się na terenie Manufaktury. Młodzież po wyłonieniu mistrzów gry w kręgle uczestniczyła w grach i zabawach mających na celu scalenie klasy "Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces" - Henry Ford.

Integracja I TH

17 września 2015 r. 20 uczniów klasy I Technikum Hotelarskiego, wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym, pojechało na wycieczkę integracyjną do kręgielni Grakula w łódzkiej Manufakturze. Środkiem lokomocji były tramwaje 41 i 11. Tworzeniu z klasy zintegrowanej grupy sprzyjała piękna aura i zaplanowane gry i zabawy w kręgielni i Parku Staromiejskim. Czas mijał szybko. Uczestnicy sprawnie podzielili się na zespoły i przystąpili do rywalizacji. Każdy chciał pokazać się od najlepszej strony. Niektórym udało się od razu osiągnąć tzw. strike'a, czyli zbicie wszystkich kręgli w pierwszym rzucie. Humory znacznie się poprawiły kiedy wszyscy poszli na ulubione dania do KFC i McDonalda. Po uzupełnieniu energii mogli pójść do Parku Staromiejskiego na dalszy ciąg gier i zabaw integracyjnych prowadzonych przez p. Pedagog.

„Chemia” – czyli idea fundacji Rak`n`Roll

15 września klasa II  LOs wraz z wychowawcą Joanną Żuber obejrzała spektakl filmowy reżyserowany przez  Bartka Propokowicza pt. "Chemia". Uczniowie mieli okazję poznać wzruszającą historię o niezwykłej  miłości silniejszej niż strach przed śmiercią i zastanowić się czy warto żyć i kochać tak, jakby jutro miało nie nadejść. Film ten powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll, która wspiera chore na raka kobiety w ciąży. Dlatego też, był on okazją do przemyślenia założeń i idei tej organizacji, a także aspektu społecznego podjętej przez chorą na raka decyzji o urodzeniu dziecka,  wbrew często obojętnemu lub bezwzględnemu otoczeniu.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016