Technik usług fryzjerskich - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Technik usług fryzjerskich

O szkole > Oferta > Technikum

Technicy usług fryzjerskich należą do grupy poszukiwanych pracowników.
Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd, wpływają na zmianę oczekiwań wśród klientów. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnie przygotowanych techników usług fryzjerskich. Istnieje coraz większa potrzeba zatrudniania techników usług fryzjerskich przez pracodawców, którzy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie, posiadających umiejętności zarządzania firmą oraz kierowania zasobami ludzkimi.

Technik usług fryzjerskich wykonuje zabiegi na włosach klienta. Dobiera sposoby, metody, techniki i technologie. Projektuje fryzury na włosach, uwzględniając cechy indywidualne klienta. Zarządza zakładem fryzjerskim.

Nauka w Technikum trwa 4 lata i kończy się egzaminem maturalnym.
Uczeń Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich w trakcie nauki zdaje egzaminy potwierdzające następujace kwalifikacje zawodwe:
• A.19 Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
,
• A.23 Projektowanie fryzur
.

Absolwent technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich jest przygotowany do wykonywania
następujących zadań zawodowych:

• wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów,

• wykonywanie zabiegów chemicznych włosów,

• wykonywanie strzyżenia włosów,

• wykonywanie stylizacji fryzur,

• wykonywanie projektów fryzur.

Przedmioty zawodowe:

• Podstawy fryzjerstwa

• Techniki fryzjerskie

• Wizualizacja wizerunku

• Organizacja salonu fryzjerskiego

• Język obcy we fryzjerstwie

• Procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur

• Wizualizacja we fryzjerstwie

Przedmioty ogólnoksztalcące na poziomie rozszerzonym: język angielski i chemia

Możliwości dalszego kształcenia i pracy:

• praca w zakładach fryzjerskich, charakteryzatorniach – w teatrze, telewizji lub na planie filmowym
• w zakładach perukarskich
• własna działalność

Uczniowie uczą się zawodu w profesjonalnie wyposażonej pracowni szkolnej, która jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym technika usług fryzjerskich.

Pracownia fryzjerska