Technik ekonomista - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Technik ekonomista

O szkole > Oferta > Technikum

Technik ekonomista jest poszukiwanym na rynku pracy specjalistą w zakresie księgowości, finansów, obsługi sprzedaży  i marketingu.

Zawód technika ekonomisty stwarza duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi szkoły utworzenie i prowadzenie własnej działalności oraz zatrudnienie na wielu stanowiskach w różnych jednostkach organizacyjnych.
Uczeń Technikum ekonomicznego nabywa w trakcie nauki praktyczne umiejętności w zakresie m.in.: polityki zatrudnienia, naliczania wynagrodzeń, rozliczania ubezpieczeń i podatków, księgowości, obrotu pieniężnego, zaopatrzenia, sprzedaży, gospodarki magazynowej, rozliczania produkcji, wykonywania prac biurowych.
Uczy się posługiwania nowoczesną technologią oraz korzystania z użytkowych programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, zarządzania magazynem.

Technik ekonomista
prowadzi w różnych organizacjach działalność gospodarczą, sprawy kadrowo-płacowe i podatkowe oraz rachunkowość. Sporządza elementy planów, analizy, sprawozdania i wykonuje prace biurowe.

Absolwent technikum w zawodzie technik ekonomista jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• planowanie i prowadzenie działalności gospodarczej,

• obliczanie podatków,

• prowadzenie spraw kadrowo-płacowych,

• prowadzenie rachunkowości,

• wykonywanie analiz i sporządzanie sprawozdań z działalności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Uczeń
Technikum w zawodzie technik ekonomista zdaje egzaminy potwierdzające następujące kwalifikacje zawodowe:
A.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
A.36 Prowadzenie rachunkowości

Charakterystyczne przedmioty zawodowe:

• Przedsiębiorca w gospodarce rynkowej

• Statystyka i analiza ekonomiczna

• Język obcy zawodowy w branży ekonomicznej

• Rachunkowość finansowa

• Działalność przedsiębiorstwa

• Kadry i płace

• Biuro rachunkowe