Styczeń - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Spotkanie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach

W piątek 29.01.16 uczniowie klas I LOs i II LOs wraz z opiekunami Renatą Krysiak, Urszulą Masłowską i Joanną Żuber odwiedzili podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach integracji ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Przygotowali się także do wolontarystycznej akcji Serce za serce, wspólnie ją analizując i poddając dyskusji jej cele i założenia . Podzielili się na kilkuosobowe grupy, które z okazji Światowego Dnia Chorego, przypadającego 11 lutego, zawitają na oddziałach szpitalnych niosąc chorym uśmiech i pozytywną energię.

Wizyta I LOs u podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach

22 stycznia uczniowie klasy I LOs wraz z opiekunami Urszulą Masłowską i Joanną Żuber odwiedzili podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach. Celem spotkania było zapoznanie się i integracja poprzez wspólne zabawy i rozmowy. Razem z podopiecznymi uczniowie malowali własnoręcznie i dekorowali serca, które postanowili przekazać chorym ze szpitala w Pabianicach z okazji zbliżającego się w lutym Światowego Dnia Chorego.

III TFo w Teatrze Muzycznym na przedstawieniu "Sen nocy (nie)letniej"

Estrada, kulisy, gabinet Tezeusza i Hipolity, sala przygotowań, celebrycki pub i podziemny garaż pełniący rolę poczekalni - to miejsca, do których trafili uczniowie  klasy 3TFo-widzowie sztuki "Sen nocy (nie)letniej".Celem głównym przedstawienia wg słów jej reżysera jest przybliżenie młodym ludziom twórczości Szekspira., biorąc pod uwagę reakcje widzów chyba cel został osiągnięty.„Sen nocy (nie)letniej” to także satyra na otaczającą nas rzeczywistość. Rzeczywistość mediów bez misji, społeczeństwa bez idei i mnożących się "talent show" bez talentów. Rzeczywistość pełną plotek i skandali. Czy dziś miłość może być jeszcze prawdziwa i szczera, czy też pozostaje tylko ułudą i snem letniej nocy?

Sszkolne eliminacje konkursu historycznego nt. Żołnierzy Wyklętych

19 stycznia 2016 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2 TEFo i 3 THo:
1. Angelika Mruk 2 TEFo
2. Emil Bartłomiejczyk 3 THo
3. Ewa Koziara 3 THo
4. Mateusz Marszałek 3 THo
5. Jonasz Okrojek 3 THo
6. Klaudia Szewczyk 3 THo
Do finału regionalnego, który odbędzie się 09 lutego zakwalifikowali się uczniowie:
1. Emil Bartłomiejczyk
2. Mateusz Marszałek
3. Klaudia Szewczyk

Tego dnia odbyły się także szkolne eliminacje konkursu „Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3 THo
1. Klaudia Kaczyk
2. Ewa Koziara
3. Jonasz Okrojek
4. Klaudia Szewczyk

1. miejsce zajął Mateusz Marszałek, a 2. Klaudia Szewczyk.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali dyplomy.

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 14.01.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody miały miejsce w hali Gimnazjum Nr 2 przy ul. Orlej 1. Do rywalizacji zgłosiło się 5 zespołów dziewcząt - I LO, II LO , ZS2, ZS3, ZS Widzew i 6 zespołów chłopców- I LO, II LO, ZS1, ZS1, ZS2, ZS Widzew.
ZS3 reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie - Angelika Malinowska z kl. II TL, Natalia Malinowska z kl. III THo, Katarzyna Kania z klasy IV TF. Dziewczęta wygrały 8 meczy, a przegrały tylko 3 mecze, co w rezultacie pozwoliło im zająć I miejsce w zawodach. II miejsce zajęła drużyna ZS2, III miejsce-drużyna I LO.
Chłopcy ZS3 wystąpili w składzie Chmurski Dawid z kl. I TL, Wlazło Adrian z kl. III TFo. Rozegrane zostały mecze w  2 grupach po 3 drużyny, a po awansie do półfinału nasza drużyna chłopców zajęła ostatecznie III miejsce.

VIII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 13 stycznia br. uczennice naszej szkoły: KLAUDIA  SZEWCZYK z klasy III THo i NATALIA  REDZYNIA z klasy IV THo pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych – p. Marioli Lach uczestniczyły  w  Etapie Okręgowym VIII  Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Gospodarzem tego Etapu był – tak jak w latach  ubiegłych -  Zespół Szkół Hotelarsko Turystyczno Gastronomicznych nr 1 przy ul. Krasnołęckiej 3 w Warszawie. Spotkali się tam zwycięzcy eliminacji szkolnych z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego w liczbie 91 uczniów. Do rozwiązania mieli test z 80 pytaniami. Każde pytanie zawierało 4 odpowiedzi, z czego tylko jedna była prawidłowa. Pytania były trudne, oprócz wiedzy podręcznikowej, zdobytj podczas zajęć lekcyjnych należało się wykazać ogromną znajomością aktualnej sytuacji w branży turystyczno-hotelarskiej, statystyką dotyczącą wyników działalności hotelarstwa za 2015 rok.

"Kącik Fryzjerski" podczas Festynu "Dzieci - Dzieciom"

W sobotę 9 stycznia 2016 roku na hali MOSiR w Pabianicach odbył się Festyn DZIECI - DZIECIOM. Była to jedna z imprez zorganizowanych  w ramach 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pabianicach.
Podczas festynu uczennice klasy 2 technikum Fryzjerskiego – Marta Pietrasiak, Magda Pietrasiak, Monika Szydłowska , Ania Jęch, Asia Plócienniczak, Sandra Olejnik i Marta Szynka, pod kierunkiem p. Arkadiusza Marka – nauczyciela przedmiotów zawodowych fryzjerskich i pod opieką p. Anny Szynkiewicz – pedagoga szkolnego poprowadziły
"KĄCIK FRYZJERSKI". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem dzieci, które przyszły na festyn – 7 stanowisk fryzjerskich było stale zapełnionych, powstawały warkocze z kolorowymi plecionkami, fale, loki, kucyki i różnorodne upięcia.
Prowadzony przez nasze uczennice „Kącik” bardzo się spodobał zarówno uczestnikom, jak i organizatorom WOŚP – czyli harcerzom z Hufca ZHP Pabianice, więc postanowiono za rok również go zorganizować, a także poszerzyć zakres świadczonych usług.