Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 28.06.2013

>>zobacz zdjęcia<<
Akcja "Gorączka złota" 24.06.2013

20 czerwca br. klasa II technikum hotelarskiego zakończyła akcję "gorączka złota". Akcja polegała na zbieraniu "złotych" monet. Zebrałyśmy:
- 50 dag (303szt) jednogroszówek
- 30 dag (144szt.) dwugroszówek
- 38 dag (145szt.) pięciogroszówek
Pieniążki dostarczyłyśmy do Miejskiego Zarządu PCK. Będą przeznaczone na wakacje dla najbiedniejszych dzieci z naszego miasta.

Zbiórka plastikowych nakrętek 24.06.2013

24 czerwca br. klasa II technikum hotelarskiego zakończyła akcję zbierania plastykowych nakrętek w celu zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej pabianiczanki - JOANNY. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły, którzy pomagali nam w zbieraniu nakrętek.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Lista podręczników 14.06.2013
Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014 >>pobierz<<
Wycieczka do hotelu "Impresja" 14.06.2013
W dniu 12 czerwca 2013 r. klasa II Technikum Hotelarskiego udała się na pieszą wycieczkę do hotelu "Willa Impresja" w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 20A. Uczennice obejrzały pokoje na I i II piętrze, magazyn czystej bielizny, kawiarenkę na parterze (menu kawiarni). Następnie przeszły do drugiego budynku gdzie mieszczą się sale restauracyjne dla gości hotelu a także bardzo duża sala bankietowa. Od właścicielki hotelu dowiedziały się, że wśród znanych osób goszczących w hotelu znalazły się: p. Justyna Steczkowska, p. Jolanta Kwaśniewska, p. Jarosław Kaczyński.
Opiekunem uczennic i jednocześnie organizatorem wycieczki była p.Mariola Lach - nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarskich.
>>zobacz więcej<<
XIII Regionalny Ekologiczny Rajd Rowerowy 14.06.2013

Dzień Europejski 04.06.2013
W dniu 29.05.2013 roku w naszej szkole odbył się Dzień Unii Europejskiej, w którym brały udział wszystkie klasy. Każda z nich miała wyznaczoną pracownię, którą należało udekorować akcentami charakteryzującymi wybrany kraj.
>>zobacz więcej<<
Wycieczka do Kazimierza Dolnego 29.05.2013
Dnia 29 maja 2013 r. grupa uczniów z klas 1 TF, 3 TL oraz 1 LH pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Łacwik, p. Agnieszki Klimeckiej oraz p. Arkadiusza Marka wyjechała na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
>>zobacz więcej<<
XIV Rajd pieszy "Wiosenna wędrówka po okolicach Pabianic". 27.05.2013
92 Szkolne Koło PTSM działające przy ZS Nr 3 w Pabianicach zorganizowało XIV Rajd pieszy "Wiosenna wędrówka po okolicach Pabianic". Rajd pod patronatem Starostwa Powiatowego przygotowany przez p. Katarzynę Kielar i p. Katarzynę Kozłowską odbył się 22 maja 2013 roku i jego tematem przewodnim było hasło "STOP paleniu". Trasa rajdu prowadziła przez okolice ul. Rydzyńskiej i ul. Bugaj, Mosir Rusinka, Bulwar im. F. Kruschego aż do ul. Gdańskiej.
>>zobacz więcej<<
Wycieczka do hotelu Willa Impresja 20.05.2013
W dniu 16 maja 2013 roku uczniowie klasy II Technikum Logistyczno-Hotelarskiego (grupa hotelarska) odwiedzili hotel Willa Impresja w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 20A. Obejrzeli jednostki mieszkalne na I i I I piętrze, magazyny czystej bielizny oraz środków do utrzymania czystości. Pani kierownik recepcji opowiedziała jak wygląda przeciętny dzień pracy hotelu, o obłożeniu, o wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które są charakterystyczne dla pracy hotelu.
>>zobacz więcej<<
Projekt Leonardo da Vinci Transfer Innowacji "Homoresponsabilis in the Globalized World" 16.05.2013

Konkurs matematyczno-przyrodniczy 13.05.2013
Dnia 13 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy. Organizatorami konkursu były Marta Stępień i Jolanta KoŸlenko- nauczycielki matematyki w ZS 3. Celem konkursu było przybliżenie uczniom klas 1-3 technikum i kl.2 liceum zastosowania matematyki w innych przedmiotach: chemii i fizyce, zaktywizowanie uczniów, pokazanie znaczenia świata liczb i wzorów w otaczającym nas świecie. Do udziału w konkursie uczniowie głównie zgłaszali się sami . Konkurs spotkał się z zainteresowaniem wśród młodzieży, przystąpiło do niego 20 uczniów.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
I m-ce Marcin Kulczyński kl. 2 TL
II m-ce Ewelina Rydygier kl.3TL
III m-ce :Paulina Matyśniak kl.2TL,
Angelika Strzelecka kl.2TL,
Klaudia Płotka kl.2b LP
Nagrody zakupiono z funduszu Rady Rodziców.
Pożegnanie maturzystów 29.04.2013
W dniu 26 kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. Najlepszym zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz albumy.
Byli to:
  • Marek Wdowiak uczeń kl. IV Technikum Logistycznego - średnia 4,79
  • Kacper Garnys uczeń kl. IV Technikum Ekonomicznego - średnia 4.75
  • Monika Konarzewska uczennica kl. IV Technikum Ekonomicznego - średnia 4.75
Kilkanaście osób otrzymało nagrody książkowe za dobre wyniki w nauce. Uroczystość zakończenia była również okazją do podsumowania działań uczniów za aktywność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego m. in. podziękowania za działalność wolontarystyczną wręczył prezes Stowarzyszenia "Szansa" pan Zbigniew Karczewski i pani Katarzyna Cegiełka - koordynator wolontariatu miejskiego.
Wręczono dyplomy i podziękowania za osiągnięcia sportowe.
W uroczystości wzięli również udział rodzice absolwentów.
Część oficjalną przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Jolanty Guzendy i pani Małgorzaty Łacwik. Część artystyczną klasy trzecie technikum pod kierunkiem pani Małgorzaty Habury.
>>zobacz więcej<<
Powiatowy Konkurs Biologiczno – Chemiczny 29.04.2013
W dniu 24 kwietnia w ZS Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic odbył się finał III Powiatowego Konkursu Biologiczno – Chemicznego "Żywność - nasz przyjaciel czy wróg". Konkurs miał na celu: propagowanie wiedzy o żywności i żywieniu człowieka wśród młodzieży szkolnej, upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia i promocji zdrowia, rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia oraz poszerzenie wiedzy na temat chorób: anoreksji, bulimii i otyłości.
>>zobacz więcej<<
Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny "Euronomik 2013" 26.04.2013
W kwietniu 2013 r. po raz kolejny uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym "Euronomik 2013". W konkursie uczestniczyło 87 uczniów z 18 miejscowości województwa łódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Garnys, Monika Konarzewska, Agnieszka Małgorzaciak oraz Patrycja Kaszubska.
>>zobacz więcej<<
Plan lekcji 25.04.2013
Plan lekcji obowiązujący od 29 kwietnia 2013 r. >>pobierz<<
Wycieczka do przedsiębiorstwa SUWARY S.A. w Pabianicach 23.04.2013
W dniu 22 kwietnia 2013 uczniowie klasy 1 Technikum Ekonomicznego byli na wycieczce z przedmiotu " Przedsiębiorca w gospodarce rynkowej" w przedsiębiorstwie SUWARY S.A.
>>zobacz więcej<<
Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "PRODUKCIK" 15.04.2013
12 kwietnia br uczestniczki projektu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo wraz z opiekunem pojechały do Warszawy na Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "PRODUKCIK". Impreza odbywała się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej. .
>>zobacz więcej<<
VI Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego 14.04.2013
W dniu 12.04. 2013 r. odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych oraz promowanie uczniów zdolnych i aktywnych. icach oraz Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza imienia Aleksandra Kamińskiego w Pabianicach.
>>zobacz więcej<<
Wycieczka do Bionano Technoparku w Łodzi. 12.04.2013
11 kwietnia 2013 roku klasa IV TE uczestniczyła w wycieczce, zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Pabianicach, do Bionano Technoparku w Łodzi. Młodzież miała możliwość zobaczyć najnowocześniejszy w Polsce, otwarty w paŸdzierniku 2012 roku park technologiczny. icach oraz Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza imienia Aleksandra Kamińskiego w Pabianicach.
>>zobacz więcej<<
VIII Turnieju Wiedzy Ekonomicznej. 28.03.2013
03 kwietnia 2013r. uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego: Kacper Garnys, Monika Konarzewska, Agnieszka Małgorzaciak reprezentowali szkołę podczas VIII Turnieju Wiedzy Ekonomicznej. Organizatorem Turnieju było Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Turniej adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, którzy w ramach zajęć lekcyjnych, kół zainteresowań lub samodzielnie opanowali wiadomości i umiejętności przewidziane w programie turnieju. Hasło przewodnie turnieju „Funkcjonowanie przedsiębiorstwa w sytuacji braku równowagi we współczesnej gospodarce”. >>zobacz więcej<<
"Pokazali niezły język" 27.03.2013

Trójka naszych uczniów – Anna Miłak i Kamil Pędziwiatr z klasy III THO oraz Kacper Pietrzak z klasy IVTE zdobyła maksymalną liczbę punktów w eliminacjach do XIII edycji konkursu językowego pod hasłem „Pokaż nam język” organizowanego przez WSB w Poznaniu.
Dnia 26.03.13 wraz z nauczycielem języka angielskiego – Joanną Żuber udali się do WSB w Toruniu, gdzie zmagali się z pozostałymi uczestnikami półfinału w teście z umiejętności językowych oraz znajomości kultury angielskiego obszaru językowego.
Najlepszy wynik uzyskał K.Pietrzak otrzymując 56pkt na 100 możliwych i choć nie zabrakło chwil rozczarowania i niezadowolenia należy im wszystkim pogratulować bo zadania testowe stawiały wysoką poprzeczkę i duże wymagania dla uczestników.
Pierniki zakupione, rewanż w przyszłym roku zaplanowany.

IX Rajd imienia "KAMYKA" 28.03.2013
Dnia 23 marca 2013 młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w IX Rajdzie imienia "KAMYKA", którego organizatorami byli: Klub Turystyki Pieszej "Aaron”, Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Pabianicach oraz Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza imienia Aleksandra Kamińskiego w Pabianicach.
>>zobacz więcej<<
Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo 28.03.2013
W przedostatnim tygodniu marca nasze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo zorganizowało kiermasz ozdób Wielkanocnych. Można było kupić jajka ze styropianu zdobione różnymi technikami, "ubranka" na jajka, małe zajączki. Wszystkie nasze produkty można obejrzeć na załączonych fotkach.
>>zobacz zdjęcia<<
Spotkanie na temat "Transport, spedycja, logistyka" 20.03.2013
20.03.2013 r. uczniowie Technikum Logistycznego zostali zaproszeni przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego na spotkanie związane z transportem lotniczym. Spotkanie to stanowi początek cyklu wykładów związanych z tematyką "Transport, spedycja, logistyka" w, których będą uczestniczyć nasi uczniowie. >>zobacz więcej<<
Symulacyjna gra biznesowa 19.03.2013
W dniu 19 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły dołączyli do międzynarodowego projektu Homoresponsabilis. Jest on realizowany w Belgii, Bułgarii, Austrii oraz w … Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach. W ramach jego zajmować będziemy się takimi kwestiami jak społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, globalna edukacja, relacje handlowe pomiędzy krajami południa i północy naszego Globu, odpowiedzialność menedżerów oraz etyczne aspekty procesu podejmowania decyzji biznesowych. >>zobacz więcej<<
Obchody Swiatowego Dnia Wody w naszej szkole. 19.03.2013
19 marca w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Wody.
Organizatorem był Eko klub "Koniczyna" działający w ZS Nr 3. Przybyli goście – uczniowie szkół gimnazjalnych - wzięli udział w warsztatach o uzdatnianiu wody oraz o procesie powstawania ścieków, które prowadziła p. Teresa Kotynia z Politechniki Łódzkiej. Odbył się także konkurs na najciekawszy w temacie zrobiony plakat i wymyślone hasło. Dzień uprzyjemnił gitarowy występ Wojciecha Otomańskiego oraz uczennicy naszej szkoły Wioli Pawlak. W międzyczasie był skromny poczęstunek , kawa , herbata i oczywiście woda. Wspólne zajęcia bardzo zintegrowały młodych ludzi. Część wolontariuszy wyruszyła w miasto przeprowadzać ankiety odnośnie wody i jej zużywania. Ludzie chętnie zatrzymywali się i odpowiadali na pytania. Z ankiety wywnioskowaliśmy , że większość społeczności lokalnej stara się oszczędzać jakże ważną w codziennym życiu wodę. W końcu jest to Ÿródło naszego życia. W tym dniu odbywały się w dziewięciu innych krajach obchody światowego Dnia Wody. Wspólnie o 19.00 wysłaliśmy nasze hasła , które zostały przyjęte do Banku światowego na Kostaryce. Nawet padający śnieg nie popsuł nam wspaniałego dnia.
Opiekunem imprezy z Eko klubu "Koniczyna" była p. Urszula Masłowska.
Konkurs Wiedzy o Podatkach 15.03.2013
14 marca 2013 roku pięciu uczniów reprezentowało Naszą szkołę podczas II etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się w Łodzi na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego na ul. Kopcińskiego 8/12. >>zobacz więcej<<
Akcja profilaktyczna "Dbamy o Twoje zdrowie" 15.03.2013
W dniu 8 marca 2013 roku - Dzień Kobiet - uczennice Technikum Fryzjerskiego w ramach akcji profilaktycznej "Dbamy o Twoje zdrowie" pod hasłem "Zadbamy o Twoje dobre samopoczucie" w Centrum Handlowym "ECHO" zachęcały Panie do skorzystania z ich usług fryzjerskich pod czujnym okiem nauczyciela Pana Arkadiusza Marka.
Akcja trwała od godziny 10 do godziny 15 i jesteśmy przekonani, ze wielu Paniom poprawiła humor w tym uroczym dniu.
Natomiast w dniu 14 marca 2013 roku na terenie naszej szkoły przeprowadzona została akcja profilaktyczna pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego pod nazwą "Dbamy o Twoje zdrowie". >>zobacz więcej<<
Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w siatkówce dziewcząt 15.03.2013

W dniu 14.03.13r. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w piłce siatkowej dziewcząt.
Zawody przeprowadzono systemem "każdy z każdym". Drużyna ZS Nr 3 w Pabianicach w składzie: Patrycja Dziamarska kl. III TF, Alicja Bal kl.III TE, Justyna Wilczek kl. III TL, Magdalena Kociołek kl. III TE, Katarzyna Zakrzewska kl.II Tho, Katarzyna Piasecka kl. IV TL, Patrycja Pochwicka kl. III Tho, Daria Kllat kl.II Tho, Patrycja Jednac kl. I TF po zaciętej walce zajęła III miejsce.

DZIEŃ WODY W PABIANICACH 13.03.2013
Dzień Wody w Pabianicach 19 marca 2013 r.
Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Wody w naszym mieście.
Dzień Wody został zorganizowany przez Ekoklub "Koniczyna" działający w Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach. >>zobacz więcej<<
Dni Otwartych Drzwi 13.03.2013
W dniu 8 i 9 marca 2013 roku odbyły się DNI OTWARTE, których celem było zapoznać gimnazjalistów oraz rodziców z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły.
W piątek - 8 marca - liczne grupy z pabianickich gimnazjów jak i m.in. Gimnazjum w Dobroniu, Ksawerowie czy Konstantynowie zwiedzały naszą placówkę.
>>zobacz więcej<<
Wycieczka na lodowisko w Łodzi 13.03.2013

W dniu 6 marca 2013 roku młodzież z klasy I technikum logistycznego oraz II technikum fryzjerskiego Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic brała udział w zajęciach na lodowisku w Łodzi. Organizatorami wyjazdu byli nauczycielka wf p. Agnieszka Bajer oraz nauczycielka matematyki p. Marta Stępień. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na lodowisku przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny czynnego wypoczynku. Wśród łyżwiarzy byli Ci zaawansowani i grupa początkująca, stawiająca pierwsze kroki na lodzie pod czujnym okiem p. Agnieszki Bajer. Zabawa była wyśmienita.

Dni Otwartych Drzwi 05.03.2013
Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów wraz z rodzicami do odwiedzenia i zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły podczas Dni Otwartych Drzwi , które odbędą się
8 marca w godz. 9.00-14.00
9 marca w godz. 9.00-12.00.
Serdecznie zapraszamy!!!
Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w koszykówce dziewcząt 15.03.2013

W dniach 26.02.13 – 28.02.13 zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w koszykówce dziewcząt.
Drużyna ZS Nr 3 w Pabianicach w składzie: Paulina Helbik kl.I TE, Magda Łuszcz kl. I TE, Patrycja Dziamarska kl. III TF, Justyna Wilczek kl. III TL, Magdalena Kociołek kl. III TE, Monika Wołosz kl. I TF, Natalia Piestrzyńska kl. I TL, Izabela Olczak kl. I TL, Agata Stencel kl. II Tho, Justyna Grabarz kl. IV TE, Paulina Matyśniak kl. II TL, Katarzyna Piasecka kl. IV TL zajęła III miejsce.

Akcja profilaktyczna 05.03.2013
W dniu 4 marca 2013 roku w ramach realizacji zadań programu profilaktycznego szkoły zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii która przeprowadziła prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich za posiadanie, rozprowadzanie i używanie substancji psychoaktywnych. zobacz więcej
Wycieczka do teatru 05.03.2013

W dniu 1 marca 2013 r. odbyła się wycieczka do teatru V6 w Łodzi na sztukę w języku angielskim "Oliver Twist".
W wycieczce brali udział uczniowie klasy 1 TF oraz 1 TL pod opieką pani Anety Czerwińskiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z jedna z pozycji literatury angielskiej oraz rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem ( na deskach teatru uczniowie mogli zobaczyć i usłyszeć anglojęzycznych aktorów).

I Dwuetapowy Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych 05.03.2013
W dniu 1 marca 2013 roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wykletych" i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Turnieju historycznym o "Żołnierzach Wyklętych".
Przed turniejem uczestniczyli w prelekcji połączonej z projekcją krótkiego filmu. Młodzieży przekazano wiedzę historyczną w nowoczesnej i atrakcyjnej formie, a celem było również kształtowanie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych i szacunku do historii Polski. Uczestnikami turnieju byli uczniowie z klasy:
II B Liceum Profilowanego: Klaudia Płotka, Damian Dąbrowski, Karolina Jarmakowska, Kamila Szanda i III B Liceum Profilowanego: Justyna Hagner. Opiekun: Gabriela Wenne
Organizatorami Turnieju było Polskie Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze (PTTK) Oddział w Pabianicach i Klub Gazety Polskiej w Konstantynowie Łódzkim.
Dziękujemy młodzieży za wzięcie udziału.
XIII Rajd Karnawałowy 26.02.2013
W dniu 12 lutego 2013 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w XIII Rajdzie Karnawałowym organizowanym w ramach FERIADY 2013 przez Młodzieżowy Dom Kultury i Klub Turystyki Pieszej PTTK "AARON" w Pabianicach zobacz więcej
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 06.02.2013
W dniu 18 stycznia 2013 roku młodzież Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Jej organizatorami byli nauczyciel fizyki p. Jarosław Łacwik oraz nauczycielka chemii p. Grażyna Ludwisiak. zobacz więcej
Konkurs "Choroby zakaźne - zapobieganie" 04.02.2013
Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic, ul. Gdańska 5 ZAPRASZA młodzież do udziału w konkursie na najlepszą pracę multimedialną na temat "Choroby zakaźne - zapobieganie" zgodnie z załączonym regulaminem.

Prace konkursowe należy zgłaszać do siedziby szkoły do dnia 5 marca 2013 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 marca 2013 roku w siedzibie naszej szkoły wraz z akcją profilaktyczną na temat "Dbamy o Twoje zdrowie", której patronat objął Starosta Powiatu Pabianickiego.
Zachęcamy młodzież wraz z nauczycielami - opiekunami do udziału w konkursie.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a opiekunowie otrzymają dyplomy z podziękowaniami.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu są:
Gabriela Wenne - pedagog szkolny
Mariola śpiewok - nauczyciel języka niemieckiego
>>pobierz regulamin<<
II Rajd Pieszy Miłośników Wędrówek "Wędruj z PTTK" 04.02.2013
W dniu 2 lutego 2013 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w II Rajdzie Pieszym Miłośników Wędrówek "Wędruj z PTTK" szlakiem do Białej Wierzby. Organizatorem rajdu był Klub Turystyki Pieszej PTTK "Aaron". zobacz więcej
Wycieczka do hotelu Focus w Łodzi. 23.01.2013
18.01.2013 r. uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego po raz trzeci w tym roku szkolnym wybrali się na wycieczkę do hotelu. Tym razem zwiedzali hotel Focus w Łodzi. Po obiekcie oprowadzała ich kierownik recepcji.
Młodzież miała okazję obejrzeć część ogólnodostępną, recepcyjną, jednostki mieszkalne, salę konferencyjną, siłownię, bagażownię i saunę. Najbardziej zależało uczniom na obejrzeniu recepcji, a zwłaszcza jej technicznego wyposażenia, o którym uczą się na lekcjach w szkole.

Dziękujemy za gościnność i obietnicę ponownego przyjęcia.
Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości 10.01.2013
Uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego Agnieszka Małgorzaciak zakwalifikowała się do II Etapu Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. T Rejtana w Rzeszowie i Politechnikę Rzeszowską.
Etap pierwszy odbył się 06.12.2012 r. Etap II klasyfikacyjny odbędzie się 17.01.2013r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!!!!
Stypendystki Prezesa Rady Ministrów 2012/2013 16.12.2012
Dnia 11 grudnia 2012 r o godzinie 11:00 w XXVI LO im K. K. Baczyńskiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów przyznanych najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.
Na uroczystość przybyła Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska, która w imieniu Premiera RP wręczała dyplomy wszystkim wyróżnionym.
Towarzyszyli Jej łódzki Kurator Oświaty Pan Jan Kamiński, wiceprezydent miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski.
W prestiżowym gronie znalazły się najlepsze uczennice Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic: Klaudia Płotka z klasy II B Liceum Profilowanego oraz Ewelina Rydygier z klasy III Technikum Logistycznego.
Klaudii i Ewelinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych latach.
III Ogólnopolskie Dyktando Języka Niemieckiego: Das Deutsch Diktat 16.12.2012
15. 12. 2012 odbył się etap regionalny III Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Siedlcach oraz Instytutem Goethego w Warszawie.
Organizatorem dyktanda było Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Celem konkursu było między innymi podnoszenie poziomu kompetencji w zakresie pisowni niemieckiej oraz rozwijanie zainteresowań j. niemieckim.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych w etapie regionalnym wzięła udział uczennica kl. III Technikum Logistycznego Ewelina Rydygier, która otrzymała tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Niemieckiej.
Finał III Ogólnopolskiego Dyktanda odbędzie się 16-17.03.2013r w Siedlcach.
Świąteczna Zbiórka Żywności 16.12.2012
W dniach 7, 8, 9 grudnia 2012 kolejny raz odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, w której brali udział wolontariusze z naszej szkoły.
W tym roku akcja odbyła się tylko w ośmiu sklepach sieci: "Tesco", "Biedronka" i "Sława".
zobacz więcej
Wycieczka turystyczno-krajoznawcza do Kalisza 13.12.2012
Dnia 10.12.2012r. odbyła sie całodniowa wycieczka do Kalisza. Organizatorkami były Pani Jolanta Guzenda oraz Pani Agnieszka Klimecka. zobacz więcej
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo 12.12.2012
Od 15 paŸdziernika 2012r. w naszej szkole działa „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” w składzie:
  • dyrektor naczelny - Izabela Beze
  • dyrektor d/s organizacyjnych - Marta Grzelik
  • dyrektor d/s produkcji - Paulina Peljan
  • dyrektor d/s marketingu - Kasia Zakrzewska
  • dyrektor d/s finansów - Agata Stencel i Wiola Pawlak
  • wspólnik - Karolina Nowińska
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - to gra edukacyjna. Jej celem jest przygotowanie uczniów do podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej oraz nagradzanie uczniów wyróżniających się kreatywnością. zobacz więcej
Gala Wolontariatu 12.12.2012
Dnia 5 grudnia 2012 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyła się Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. zobacz więcej
Wycieczka do Berlina 12.12.2012
30 listopada odbyła się w naszej szkole wycieczka do Berlina zorganizowana przez Panie Mariolę Morawską i Mariolę Śpiewok, które były opiekunkami wraz z panią Urszulą Masłowską. zobacz więcej
Otrzęsiny klas pierwszych 12.12.2012
Dnia 30.11.2012 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, czyli I Technikum Logistycznego, I Technikum Ekonomicznego, I Technikum Logistyczno-Handlowego, I Technikum Fryzjerskiego, I Technikum Hotelarskiego. Klasy te liczą 138 pierwszaków. Otrzęsiny zostały zorganizowane przez samorząd szkolny wraz z opiekunkami, panią Jolantą Guzendą i panią Małgorzatą Łacwik zobacz więcej
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 10.12.2012

W dniu 7 grudnia 2012 roku odbył się w 14 miastach całej Polski II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.
Uczeń naszej szkoły – Mariusz Przewies (klasa IV Technikum Logistyczne) przystąpił do II etapu i rozwiązywał test wielokrotnego wyboru z wiedzy logistycznej.
Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 w Łodzi.
Po raz piąty będzie wyłaniany najlepszy logistyk w Polsce.
Trzymamy kciuki!!!

XVI Rajd Gwiazdkowy z PTTK 10.12.2012
Tegoroczny XVI Rajd Gwiazdkowy pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego, a organizowany przez Oddział PTTK w Pabianicach odbył się 8 grudnia 2012 roku.
Celem rajdu było poznawanie uroków krajoznawczych okolic Pabianic oraz aktywne zagospodarowanie czasu wolnego. zobacz więcej
Rajd "Wędruj z PTTK" 26.11.2012
W dniu 24 listopada 2012 roku odbył się rajd pieszy dla miłośników wędrówek krajoznawczych pod hasłem "Wędruj z PTTK". zobacz więcej
Wampiriada 2012 18.11.2012
16.11.2012r w hali MOSiR w Pabianicach odbyła się IV Wampiriada Sportowa, zorganizowana przez Zarząd Pabianickiego Koła HDK PCK. Celem Wampiriady było krzewienie i popularyzacja honorowego oddawania krwi wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i mieszkańców Powiatu Pabianickiego, poprzez gry i zabawy sportowe i teoretyczne. zobacz więcej
Projekt "Zawód-Kariera-Sukces" 16.11.2012
W dniu 19 listopada 2012 r. o godz. 12 w murach naszej szkoły ponownie będziemy gościć przedstawicieli Partnera w Projekcie Ponadnarodowym "Zawód-Kariera-Sukces" z Arlington Public Schools (APS) w USA w osobach: David Welsh – wykładowcę z "Bezpieczeństwa w sieci”, Maureen Naughton – wykładowcę z "Drogi do Przedsiębiorczości" oraz Nancy Opsut – Dyrektora Centrum Kształcenia w APS.
Serdecznie zapraszamy uczestników projektu wraz z opiekunami modułów projektu "Bezpieczeństwo w sieci" i "Droga do Przedsiębiorczości" .
Piłka ręczna dziewcząt – JESTEśMY MISTRZYNIAMI !!! 16.11.2012

W dniu 14.11.2012r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 zajęła I miejsce i została Mistrzem Powiatu w roku szkolnym 2012/2013.
Zawody rozgrywane systemem "każdy z każdym". Zespół uzyskał następujące wyniki: ZS Nr3 - ZS Nr1( 6:3 ), ZS Nr3 - II LO (2:2), ZS Nr3 - I LO (4:3 ), ZS Nr3 - ZS Nr2 (4:2).
Skład reprezentacji naszej szkoły : Sylwia Dzwoniarek, Natalia Piestrzyńska, Magdalena Kociołek, Izabela Olczak, Dagmara Grabarz, Julita Wołosz, Magda Łuszcz, Patrycja Dziamarska, Sylwia Szynka, Julita Wlazło, Natalia Miszewska.
Dziewczęta otrzymały puchar i dyplom.
Gratulujemy

V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna 16.11.2012
Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Mariusz Przewies.
Najlepsi z najlepszych spotkają się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - Organizatora olimpiady, by sięgnąć po najwyższe laury. Gratulujemy
zobacz więcej
11 Listopada Święto Odzyskania Niepodległości 11.11.2012
Dnia 09.11. 2012 odbył się apel z okazji święta 11 listopada przygotowany przez klasy 2TF i 2 TL. zobacz więcej
II Powiatowy Konkurs "Twój zawód - twoja kariera" 28.10.2012
zobacz sprawozdanie
Tydzień Biblioteki Szkolnej 19.10.2012
W dnich 22-26 października zapraszamy na Tydzień Biblioteki Szkolnej zobacz szczegóły
Zbiórka odpadów 16.10.2012
Dnia 6 października 2012 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 wolontariusze naszej szkoły z ekoklubu „Koniczyna” brali udział w zbiórce zużytych odpadów. zobacz więcej
Podziel się posiłkiem 16.10.2012
W dniach 28-29 września 2012r po raz jedenasty nasza szkoła brała udział w zbiórce żywności „Podziel się posiłkiem” pod hasłem : Dzieląc się swoimi zakupami pomagasz niedożywionym dzieciom. zobacz więcej
Szkolny Salon Maturzysty 16.10.2012
Dnia 15.10. 2012 w Zespole Szkół Nr3 w Pabianicach członkowie Szkolnego Ośrodka Kariery wraz z uczniami z klasy II Technikum Logistycznego i III Technikum Ekonomicznego zorganizowali Szkolny Salon Maturzystów. zobacz więcej
Podsumowanie turnieju „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” 16.10.2012
IX edycja TURNIEJU "MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE" na szczeblu OKRĘGOWYM i POWIATU PABIANICKIEGO zobacz więcej
Wyniki przetargu na dostawę oleju opałowego 10.10.2012

>>pobierz <<
Wycieczka do Hotelu Holiday Inn 06.10.2012
05 października 2012 r. uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego zwiedzali 4-gwiazdkowy Hotel Holiday Inn w Łodzi. zobacz więcej
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 03.10.2012
W dniu 2 października 2012r. reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 startowała w zawodach o Mistrzostwo Powiatu Pabianickiego w sztafetowych biegach przełajowych – dziewcząt ( 10 x 800m) i chłopców ( 10 x 1600m).
Po bardzo dobrym biegu nasze zawodniczki zajęły II miejsce . Skład reprezentacji : Pamela Małolepsza, Joanna Zawadzka, Małgorzata Maksymowicz, Izabela Olczak, Natalia Piestrzyńska, Paulina Matyśniak, , Justyna Hagner, Paulina Grala, Klaudia Zaręba, Dagmara Woźniak
Zespół chłopców zajął VI miejsce w składzie: Łukasz Czuba, Tomasz Bukowiecki, Jakub Jurewicz, Radosław Koch, Dawid Bukowiecki, Michał Wiśniewski, Robert Gorzkiewicz, Jakub Rosiak, Jakub Ziemba, Marcin Kaczmarkiewicz
Wycieczka do Hotelu Aviator 03.10.2012
26 września 2012 r. uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego zwiedzali Hotel Aviator w Pabianicach. zobacz więcej
Wycieczka do Łodzi 03.10.2012
W dniu 24.09.2012r. uczniowie klasy 1 Technikum Ekonomicznego udzielający się w pracy Szkolnego Ośrodka Kariery byli na wycieczce w Łodzi. Odwiedziliśmy Łódzki Salon Maturzysty na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Udało mi się też zachęcić młodzież do odwiedzenia Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego na ul. Jana Matejki 32/38. zobacz więcej
Sportowe rozpoczęcie roku szkolnego 23.09.2012
22 września 2012r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli sportowy rok szkolny. W tym dniu odbyły się indywidualne biegi przełajowe w ramach XIII Wrześniowego Biegu Przełajowego Pabianice 2012 pod patronatem Starosty Pabianickiego .
Dziewczęta rywalizowały na dystansie 800m, a chłopcy 1600m. Naszą szkołę reprezentowali : Joanna Zawadzka, Justyna Hagner, Dagmara Grabarz, Natalia Miszewska, Małgorzata Maksymowicz, Dagmara WoŸniak, Monika Konarzewska, Krzysztof JóŸwiak, Mateusz Miarczyński, Michał Wiśniewski, Jakub Rosiak, Przemysław Tomaszewski, Łukasz Czuba.
Bardzo dobre III miejsce w Powiecie Pabianickim zajęła Joanna Zawadzka , tuż za nią była Justyna Hagner , które wraz z koleżankami wywalczyły dla Naszej Szkoły III miejsce w punktacji drużynowej. Najlepszy w grupie chłopców był Mateusz Miarczyński IX , który z kolegami wywalczył IV miejsce.
Najlepszym zawodnikom medale i nagrody wręczali Poseł na Sejm Andrzej Biernat i Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura.
Zajęcia integracyjne klas pierwszych 21.09.2012
Integracja zespołu klasowego jest sprawą szalenie ważną dla każdego wychowawcy. Pierwszego dnia nauki otrzymuje on listę osób, które szybko należy przekształcić w jednolity twór, stanowiący jedną całość. Tylko wówczas praca wychowawcy przebiegać będzie sprawniej, efektywniej i przyjemniej, a uczniowie będą czuli się bezpiecznie i dobrze. Uczniowie dobrze czujący się w grupie są aktywni i chętni do pracy, dobrze współpracują w grupie i jednocześnie potrafią twórczo myśleć. zobacz więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 28.08.2012
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września 2012 roku o godz. 11.00
Klasy pierwsze, w świetlicy szkolnej.
Klasy pozostałe - w salach lekcyjnych zgodnie z harmonogramem.
Rada Pedagogiczna 23.08.2012
Zebranie rady pedagogicznej rozpoczynające nowy rok szkolny 2012/2013 odbędzie się 30 sierpnia 2012 roku ( czwartek) o godz. 10. Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.
Hanna Grącka

>> Aktualności rok szkolny 2011/2012<<