Październik - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Październik

Archiwum > Archiwum 2015/2016
 
Konkurs na dekorację pracowni w stylu Halloween

30 października 2015 w Zespole Szkół Nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu na dekorację pracowni w stylu Halloween. W tych szczególnych dniach, gdy myślimy o rzeczach najważniejszych, poznajemy także liczne obyczaje różnych kultur: Halloween, Dziady, Wszystkich Świętych, Dzień Zadusznych. Poznawanie kultury krajów obszaru anglojęzycznego spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. W konkursie wzięło udział 12 klas, które wykazały się niezłomnością w poszukiwaniu inspiracji, pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem. Miłą niespodzianką okazały się nieodkryte pokłady talentu aktorskiego drzemiące w uczniach ZS 3. Przygotowania pełną parą trwały dwa tygodnie. Dzień zakończył się wspólnymi porządkami w pracowniach. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście kreatywni, zaangażowani i potraficie działać w grupie – dziękujemy wszystkich, którzy zechcieli wziąć udział, również nieocenionym Wychowawcom.

Serdecznie dziękujemy  również komisji konkursowej w składzie: Małgorzata Dudzińska, Małgorzata Kuśmierczyk, Anna Szynkiewicz, i Natalia Grala, na której spoczął ciężar podjęcia trudnej decyzji.

Wyniki konkursu na najlepszą dekorację pracowni w stylu Halloween:
I miejsce – 4 TF  kino + 10 punktów
II miejsce – 2 TEFo  10 punktów + słodka niespodzianka
III miejsce – 2 TF       10 punktów + słodka niespodzianka

Pozostałe klasy:
1 Tho, 3 Tho, 4 Tho, 2 Tho, 4 TL, 4 TE, 2 Los, 3 TF, 1 TFFo otrzymują po 5 punktówSpotkanie z przedstawicielem US w Łodzi

30 października obyło się, w ramach cyklicznej akcji Edukacja statystyczna dzieci i młodzieży, spotkanie uczniów klas: II TF i I TLR z przedstawicielem Urzędu Statystycznego w Łodzi. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z działalnością US w Łodzi, poszerzenie wiedzy nt. życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego regionu łódzkiego, Polski i UE. Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z materiałów statystycznych oraz jak właściwie je interpretować. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o materiały dydaktyczne z zakresu statystyki regionu łódzkiego.

Sprzątanie zapomnianych mogił

W dniu 29.10.2015 roku, uczniowie klas I i II LO o profilu socjalnym, pod opieką wychowawcy klasy I - p. Renaty Krysiak i pedagoga szkolnego – p. Anny Szynkiewicz wzięli udział w akcji sprzątania opuszczonych grobów na pabianickim cmentarzu. Akcja została przeprowadzona wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach - w sumie wzięło w niej udział 29 uczniów naszej szkoły i 20 uczestników WTZ. Uczestnicy akcji, wyposażeni w grabie, szczotki, rękawiczki i worki na śmieci ochoczo ruszyli do pracy sprzątając opuszczone groby na starym cmentarzu. Wspólnymi siłami udało się uprzątnąć 56 grobów. Postawa naszych uczniów zasługuje na pochwałę – wykonali potrzebną i pożyteczną pracę, a przy okazji nawiązali znajomość z uczestnikami WTZ w Pabianicach.


Nagroda ŁKO dla pani dyrektor Hanny Grąckiej

Podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński podziękował nauczycielom za trud, cierpliwość, entuzjazm i optymizm. Gospodarzami uroczystości byli wojewoda Jolanta Chełmińska i kurator Jan Kamiński, którzy też wręczyli zasłużonym nauczycielom medale i nagrody. Wśród nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty znalazła się dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic - pani Hanna Grącka. Pani pedagog Urszula Masłowska otrzymała Medal KEN. Szczegółowa relacja z uroczystości znajduje się tutaj.
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Gospodarzem uroczystości był Pan Krzysztof Habura - Starosta Powiatu Pabianickiego. W powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół z terenu powiatu pabianickiego, nauczyciele, którzy otrzymali Ngrodę Starosty Powiatu Pabianickiego, grono pedagogiczne i uczniowie ZS 3.
Szkolny Salon Maturzystów

8 i 9 października 2015 roku członkowie Szkolnego Ośrodka Kariery zorganizowali dla maturzystów 2016 roku "Szkolny Salon Maturzysty". Uczniowie czwartych klas mieli możliwość zdobyć aktualne informacje na temat procesu rekrutacji do większości szkół wyższych. Do dyspozycji maturzystów przekazano informatory "Perspektywy 2016", materiały informacyjne OKE oraz materiały reklamowe wielu uczelni. Uczniowie mogli także za pośrednictwem wybranych portali internetowych poszukiwać kierunku studiów. Wszystkie te źródła informacji dostępne będą nadal w Szkolnym Ośrodku Kariery. Zainteresowanym uczniom konsultacje indywidualne proponuje szkolny doradca zawodowy. Terminy do uzgodnienia z p. Agnieszką Kulpińską-Górską. Zaplanowanie dalszej ścieżki kształcenia to ważne i skomplikowane zadanie. Warto poświęcić czas własnej przyszłości!

76. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

7 października obchodzona była w szkole 76. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość odbyła się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Akademię przygotowali nauczyciele historii i języka polskiego: Agnieszka Klimecka, Katarzyna Giedrojć, Małgorzta Łacwik i Marcin Branicki. Występowali uczniowie klas: 4 TF, 3 TFo, 2 TEFo i 2 LOs.
Szczególnymi gośćmi na przedstawieniu byli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Pabianicach na czele z prezesem Związku prof. Janem Bernerem.


Praktyki uczniów Technikum Hotelarskiego w ramach Programu Erasmus + w Grecji

Sprawozdanie z praktyk w Grecji uczniów Technikum Hotelarskiego, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. We wrześniu wyjechali oni na 2-tygodniowy staż zawodowy w Grecji, którego organizatorem była firma Flying Colours. Praktyki odbyły się w ramach projektu „Praktyki zagraniczne szansą na poprawę jakości edukacji zawodowej w regionie i wyrównanie szans młodzieży kształcącej się w branży związanej z gastronomią i hotelarstwem". Projekt realizowany był przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Sprawozdanie z odbytych praktyk tutaj.

Rajd PTSM

Dnia 6 października 2015 roku młodzież klas ITFFo, I TL, I TLR i IV TL pod opieką p. Katarzyny Kielar i p. Katarzyny Kozłowskiej wzięła udział w XIX Zlocie Szkolnych Kół PTSM w Szczawinie. Grupa miała do przejścia prawie dziewięciokilometrową trasę prowadzącą na boisko Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Szczawinie. Po poczęstunku młodzież przystąpiła do wykonywania zadań sprawnościowych. Ogromne zangażowanie uczniów naszej szkoły przełożyło się na zajęcie I miejsca. Gratulujemy.

Integracja I TFFo

2 października odbyły się zajęcia integracyjne klasy I Technikum Usług Fryzjerskich i Fototechnik. Zajęcia odbyły się w Mogilnie Małym. Uczniów wraz z wychowawcą p. Arkadiuszem Markiemi pedagogiem Anną Szynkiewicz gościli w swej leśniczówce p. Heleniakowie.

 
 
 
Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic © 2015
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego