Marzec - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec

Archiwum > Archiwum 2015/2016
 
Uroczyste podsumowanie praktyk uczniów Technikum Hotelarskiego w ramach Programu Erasmus +

31 marca odbyło się uroczyste podsumowanie zagranicznych praktyk uczniów Technikum Hotelarskiego, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. We wrześniu wyjechali oni na 2-tygodniowy staż zawodowy w Grecji, którego organizatorem była firma Flying Colours. Praktyki odbyły się w ramach projektu „Praktyki zagraniczne szansą na poprawę jakości edukacji zawodowej w regionie i wyrównanie szans młodzieży kształcącej się w branży związanej z gastronomią i hotelarstwem". Projekt realizowany był przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Sprawozdanie z odbytych praktyk tutaj.

Ostatnia akcja oddawania krwi w roku szkolnym 2015/2016 Szkolnego Koła HDK PCK

W dniu 31.03.2016r w naszej szkole odbyła sie ostatnia akcja oddawania krwi w tym roku szkolnym Szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi PCK.
Aż 39 uczniów zdecydowało się oddać krew. Niestety z różnych przyczyn zdrowotnych nie udało się to wszystkim.
26 osobom powiodło się i w rezultacie oddaliśmy 11,7 litrów krwi.
GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY
!


Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w siatkówce dziewcząt

W dniu 22.03.16r. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody przeprowadzono systemem „ każdy z każdym”. Drużyna ZS Nr 3 w Pabianicach pod opieką A. Bajer, w składzie: Julia Kozdroń kl. II TEFo, Patrycja Kaczmarkiewicz kl. II TEFo, Paulina Helbik kl. IV TE, Magda Łuszcz kl. IV TE, Julia Nowak kl. I TL, Nicola Kubiak kl. I TL, Angelika Malinowska kl. II TL, Natalia Malinowska kl. III Tho, Sandra Soboń kl. I TEFo, Sandra Makowska kl. I Tho po zaciętej walce zajęła III miejsce.

Powiatowy Konkurs Językowy "Poligloci są wśród nas"

17 marca 2016 r. w MDK w Pabianicach odbył się finał Powiatowego Konkursu Językowego "Poligloci są wśród nas". Był to konkurs dwuetapowy. Pierwszy etap szkolny polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu gramatyczno-leksykalno-kulturoznawczego. Najlepsi uczniowie przeszli do II etapu kunkursu, w ramach którego odbył się konkurs wiedzy na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec, szkoły zaprezentowały także wcześniej przygotowane dwujęzyczne prezentacje multimedialne na temat „Nasza szkoła”. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Rudawska i Jagoda Smusz (opiekun M. Morawska) oraz (Oliwia Wójcik i Ewelina Grala (opiekun J. Żuber) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs "Moja Łódź"

Uczennica klasy ITFFo Kinga Heleniak została laureatką wojewódzkiego konkursu pt. „Moja Łódź”, zorganizowanego z okazji 90. rocznicy śmierci W. S. Reymonta przez Katedrę Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat nad konkursem objęli: Dziekan Wydziału UŁ prof. dr hab. Piotr Stelmaszczyk oraz Pan Senator Ryszard Bronisławski.
Kinga przygotowała prac
ę plastyczną na temat: uroda-brzydota Łodzi i zajęła 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dyktando dla dyslektyków w języku angielskim

W Zespole Szkół Nr 3 im Legionistów Miasta Pabianic, 16 marca 2016 odbyła się trzecia edycja „Dyktanda dla dyslektyków w języku angielskim”. Współorganizatorami konkursu są ZS Nr 3, Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Pabianicach oraz Starosta Powiatu Pabianickiego. Patronat nad imprezą objął  Łódzki Kurator Oświaty i Starosta Pabianicki.
W szranki stanęli uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych z sześciu gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych powiatu pabianickiego. W pierwszym etapie, uczniowie zmierzyli się z zadaniami wymagającymi umiejętności zapisania usłyszanego tekstu i poprawienia błędów w tekście, natomiast w drugim etapie poddali się wyzwaniu polegającemu na skorygowaniu własnych błędów z użyciem słowników. Oprócz konkursu, tego dnia uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w prelekcjach i quizach prowadzonych przez p. Mariusza Wielebskiego, dyrektora PPP w Pabianicach, oraz p. Agnieszkę Stefańską, przedstawicielkę wydawnictwa Oxford Publishing. Podczas przerw, uczestnicy konkursu spędzali czas na rozmowach przy bufecie zorganizowanym przez uczniów ZS nr 3.   
Tegoroczne dyktando zakończyło się oczywiście wręczeniem nagród. W imieniu Starosty Pabianickiego wręczała je p. Gabriela Wenne-Błażyńska, a towarzyszyli jej p. Hanna Grącka, dyrektor ZS Nr 3 i p. Mariusz Wielebski, dyrektor PPP. Nagrody dla uczniów ufundowało Starostwo Pabianickie oraz wydawnictwo Oxford Publishing, natomiast kino Tomi dodatkowo ufundowało  przekąskę w kinie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom i finalistom. Zwycięzcy i osoby wyróżnione w III „Dyktandzie dla dyslektyków w języku angielskim”:
I etap:
1. Natalia Łoboda, ZS Nr 2
2. Weronika Sławek, Gimnazjum Nr 3
3. Paulina Majer, ZS Nr 3
II etap:
1. Konrad Urbański, Gimnazjum Nr 3
2. Beata Post, ZS Nr 3
3. Martyna Stępień, Dłutów
Wyróżnienia:
Rafał Krawczyk, ZS Nr 2
Pailina Domańska, ZS Nr 3
Krystian Lechowski, ZS Nr 2
Przemysław Gienszczak, ZS Nr 1

Promujemy Zespół Szkół Nr 3

W marcu rozpoczęliśmy wizyty mające na celu promocję Zespołu Szkół Nr 3 w pabianickich gimnazjach, także tych  znajdujących się na terenie powiatu pabianickiego a nawet poza nim. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z promocji szkoły w gimnazjach autorstwa Mateusza Kwapiszewskiego z klasy I TFFo.


IV Łódzki Konkurs Wiedzy o Podatkach

10 marca 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, uczennice Technikum Ekonomicznego - Daria Kotwińska/4 TE/ i Angelika Mruk/2 TE/ wzięły udział w regionalnym etapie IV Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.
W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestników było napisanie obszernej pracy na  temat:  "Ulgi podatkowe – dokonaj podziału i opisz zasady dokonywania odliczeń od podatku i od dochodu (przychodu)
." Prace Darii i Angeliki, napisane pod kierunkiem Agnieszki Kulpińskiej-Górskiej, okazały się na tyle wyczerpujące i ciekawe, że nasze uczennice zakwalifikowały się do etapu regionalnego.
Dziewczyny znalazły się w wąskim, niespełna dziewięćdziesięcioosobowym gronie uczniów, którzy w drugim etapie rozwiązywali test wiedzy z zakresu Ordynacji podatkowej. Jak twierdzą członkowie jury, reprezentujący  Krajową Izbę Doradców Podatkowych, poziom uczestników okazał się bardzo wyrównany. Ocenione prace różniły się zaledwie jednym, dwoma punktami. Ograniczono, z tego powodu,  grono finalistów do kilkunastu osób.
Żałujemy, że tak niewiele zabrakło nam do finału. Już dzisiaj myślimy o udziale w kolejnej edycji. Angelice życzymy powodzenia w konkursie, a Darii sukcesu dostania się na uczelnię, która była organizatorem - Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji.

Wizyta podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w ZS 3

W środę 09 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z uczniami klas I LOs i II LOs. Głównym celem wizyty było podsumowanie wspólnej akcji „Serce za serce”, która zorganizowana była z okazji Światowego Dnia Chorego. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami – panią Agnieszką Jaksą, Urszulą Masłowską i Joanną Żuber – mieli okazję wypowiedzieć się na temat słabych i mocnych stron tego przedsięwzięcia. Pomimo napotykanych trudności największym wspólnym sukcesem było zadowolenie z bezinteresownej pomocy i dzielenia się pozytywną energią z chorymi przebywającymi na oddziałach szpitalnych. Najważniejszym rezultatem akcji okazała się udana integracja uczniów ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, która jeszcze bardziej pogłębiła się podczas wspólnych gier i zabaw, a także w trakcie rozmów przy słodkim poczęstunku.

Promocja Technikum Hotelarskiego w andel's Hotel Łódź

Oferta Zespołu Szkół  Nr 3 w Pabianicach  zatacza coraz szersze kręgi, skierowana jest zarówno do uczniów szkół powiatu pabianickiego, jak również do gimnazjalistów z Łodzi i województwa łódzkiego.
07 marca 2016r. w 4 gwiazdkowym hotelu andel's Hotel Łódź prezentowały się szkoły o profilu hotelarskim i gastronomicznym. Hotel zaprosił wszystkich gimnazjalistów z Łodzi i Pabianic do zapoznania się z obiektem, jak również zgłębienia tajników praktycznej wiedzy hotelarskiej. Dla gimnazjalistów  była  to również świetna okazja do poznania ofert szkół ponadgimnazjalnych, proponujących kształcenie w tym kierunku oraz zwiedzenia hotelu. Wśród stoisk szkół nie mogło więc zabraknąć Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach, kształcącej  uczniów w zawodzie technik hotelarstwa. Uczennice klasy III Technikum: Klaudia Kaczyk, Klaudia Szewczyk, Justyna Marczak, Klaudia Miszaszczyk,  Iza Stępień wraz z opiekunami: Mariolą Lach, Janiną Olejnik i Anną Szynkiewicz  prezentowały bogatą ofertę edukacyjną  szkoły na rok szkolny 2016/17, a przede wszystkim starały się przekonać gimnazjalistów do wyboru zawodu hotelarza. Dziewczęta zachęcały uczniów do odwiedzania stoiska, pokazując sposoby składania serwetek, dzieliły się swoimi doświadczeniami z praktyk, m.in. w Grecji.  Przyszli adepci hotelarstwa też mają szansę na odbycie praktyk w Grecji, jak również w znanych, renomowanych hotelach w Łodzi, takich jak: andel's Hotel Łódź, Ambasador Centrum, Holiday Inn, Focus,  Campanile, Ibis; w Pabianicach: Fabryka wełny, Aviator, Piemont, Willa Impresja.  Reprezentujące szkołę uczennice wzięły udział w konkursie organizowanym przez andel's Hotel Łódź, polegającym na perfekcyjnym zaścieleniu łóżka na czas. Uczennice wykazały się zarówno perfekcjonizmem, jak szybkością wykonania i zdobyły pierwsze miejsce oraz nagrody ufundowane przez hotel.


Konkurs „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”

W dniu 1 marca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach odbył się 2 etap konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Pabianic, Ksawerowa, Zduńskiej Woli, Aleksandrowa Łódzkiego, Łasku i Głowna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 Technikum Hotelarskiego – Klaudia Szewczyk, Mateusz Marszałek i Emil Bartłomiejczyk, przygotowani przez panią Agnieszkę Klimecką.
Uczniowie odpowiadali na 40 pytań dotyczących historii Żołnierzy Wyklętych. Najlepsze 5 osób zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się
w Łodzi w dniu 7 marca 2016 roku.
Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk organizatorów – Senatora RP – pana  Macieja Łuczaka i Posła na Sejm RP – pana Piotra Polaka, a także Dyrektora I LO – pani Alicji Bujacz otrzymali upominki – w tym wejściówki na całodniowy pobyt dla 2 osób w basenach termalnych w Uniejowie.

 
 


 
Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic © 2015
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego