Maj - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Konkurs marynistyczny „Polska leży nad Bałtykiem”

W dniu 19 maja 2016 r. w Sali Kominkowej Starostwa Powiatowego w Pabianicach, Krzysztof Habura - Starosta Pabianicki uroczyście wręczył trojgu uczniom szkół ponadgimanazjalnych - uczestnikom konkursu marynistycznego pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the best”, nagrodę jaką jest udział w rejsie jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim wraz z załogą.
Jest to już VII edycja tego konkursu, który organizowany jest wspólnie z Pabianickim Klubem Sportów Wodnych.
By zdobyć nagrodę Starosty Pabianickiego, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli  podczas testu wykazać się znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny  i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.
Zwycięzcą konkursu w roku 2016 została uczennica z  Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach- Martyna Idasiak (klasa I FFo).
Gratulujemy!

Ogólnopolski Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK

W dniu 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym PTTK. Podczas eliminacji powiatowych zostały przeprowadzone następujące konkurencje:
1) konkurs krajoznawczy – 50 pytań testowych dotyczących ogólnych wiadomości o Polsce ze szczególnym uwzględnieniem woj. śląskiego (15 pytań –woj.śląskie, 15 pytań-Polska, 20 pytań – woj. łódzkie i Powiat Pabianicki).
2) konkurs wiedzy turystycznej i topograficznej – składający się z pytań z zakresu wiedzy turystycznej, historii, tradycji i zadań PTTK, zasad zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej oraz testu topograficznego.
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Justyna Skurnica (kl. III TL), Daria Cieciorowska(kl. IIITL) i Aleksandra Swiercz (kl. II TL)  zajęła III miejsce.
Gratulujemy!

Ekobiznes w praktyce. Zrównoważony rozwój turystyki

Dnia 19 maja o godzinie 13.45 w pracowni nr 20 klasy: 1 Technikum Logistyczne pod opieką p. G. Ludwisiak, 2 Technikum Logistyczne pod opieką p. M. Jakubek oraz 2 Technikum Ekonomiczne pod opieką p. A. Kulpińskiej-Górskiej brały udział w spotkaniu z przedstawicielem Uniwersytetu Łódzkiego z Katedry Gospodarki Światowej i Integracji Europejskiej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na temat :"Ekobiznes w praktyce. Zrównoważony rozwój turystyki".

Turniej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt

W dniach 16.05.16r. – 24.05.16r. w naszej szkole odbył się Turniej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Został rozegrany w dwóch grupach, systemem „ każdy z każdym”.
Do półfinału przeszły dwie drużyny z grupy. W finale najlepsze okazały się:
I m-ce – Julia Kozdroń kl. II TEFo, Patrycja Kaczmarkiewicz kl. II TEFo
Następne w rywalizacji były:
II m-ce – Nicola Kubiak kl. I TL, Julia Nowak kl. I TL
III m-ce –  Edyta Jęch kl. II TEFo, Agnieszka Kempa kl. III TL
IV m-ce –
Sandra Soboń kl. I TFFo, Sandra Makowska kl. I Tho

Dni otwatre

Dnia 24 maja 2016 roku odbył się kolejny już (trzeci) Dzień Otwartych Drzwi w ZS 3 w Pabianicach. Otworzyliśmy mury szkoły dla gości - gimnazjalistów i ich rodziców, przygotowaliśmy prezentację wszystkich kierunków kształcenia, jakie nasza szkoła oferuje w roku szkolnym 2016/2017, pokazaliśmy prcownie i ich wyposażenie umozliwiające ciekawe i rzetelne zdobywanie umiejętności w konkretnych profilach i zawodach. Goście dopisali - zajęli sie nimi uczniowie naszej szkoły pełniąc rolę przewodników.
Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Zaczytaj się w Pabianicach

Uczniowie klas III TFo i I TFFo uczestniczyli w happeningu czytelniczym "Zaczytaj się w Pabianicach", który zorganizowano 18 maja pod Urzędem Miejskim w Pabianicach. W imprezie wzięli udział także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Happening odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic oraz Starosty Powiatu Pabianickiego. Fotorelacja z imprezy znajduje się na stronie biblioteki w zakładce Wydarzenia.

Dni Powiatu

Byliśmy obecni na Dniach Powiatu! W sobotę 14 maja podczas Dni Powiatu Pabianickiego promowaliśmy Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach.