Luty - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

11 luty - Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego uczniowie klas I LOs i II LOs wraz z opiekunami Renatą Krysiak, Urszulą Masłowską i Joanną Żuber wzięli udział w akcji wolontarystycznej - Serce za serce, do której włączyli się wspólnie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach. W kilkuosobowych grupach pojawili się na terenie szpitalnych oddziałów aby przekazać pacjentom odrobinę pozytywnej energii. Odwiedzali chorych próbując ich rozweselić, zająć rozmową i wręczyć własnoręcznie wykonane serca na pocieszenie w trudnych chwilach. Była to nie tylko kolejna okazja do integracji z niepełnosprawnymi, ale także chwila refleksji nad cierpieniem, samotnością i najważniejszymi wartościami w życiu

Świąteczne Kartki Dobroczynne

W dniach 1 - 22 marca można zakupić u pani pedagog A. Szynkiewicz świąteczne kartki dobroczynne. Cena jednej kartki wraz z kopertą to 2 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany ludziom, potrzebującym pomocy, chorym i niepełnosprawnym z programu "Na Ratunek". Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia: www.sc.org.pl/projekty/swiatecznekartkidobroczynne.

Puls ZS3 - najnowszy numer

Ukazał się najnowszy numer gazetki szkolnej, a w nim: szkolna impreza ostatkowa, bal studniówkowy, nasi krwiodawy, 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie na film promujący ideę krwiodawstwa, wywiad z panią pedagog.Gazetka do pobrania tutaj.

Zajęcia dla logistyków na Wydziale Zarządzania UŁ

Dnia 12 lutego o godz. 9.00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego Koło Naukowe Uni-Logistics zorganizowało dla uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach zajęcia w ramach UZO – Uniwersytetu Zawsze Otwartego.
W pierwszej kolejności goście zostali przywitani i zapoznani z zasadami funkcjonowania wydziału oraz możliwościami jakie oferuje on swoim przyszłym studentom, np. odnośnie możliwości wyboru kierunku studiów czy członkostwa w Kole Naukowym. Tę część spotkania poprowadziła koordynator ds. promocji Pani Olga Drynia z Działu Administracji i Komunikacji Wydziału Zarządzania. Obecna była również Pani Aleksandra Lizyńczyk.
Po wprowadzeniu przewodnicząca Koła Naukowego Uni-Logistics Anna Palczewska tytułem wstępu zapowiedziała tematykę którą objętą została dalsza część zajęć. Uczniowie wraz z nauczycielem przedmiotów logistycznych Panią Magdaleną Jakubek otrzymali także wizytówki Koła Naukowego Uni-Logistics.
Część merytoryczna została przedstawiona przez Tobiasza Augustyniaka, który przedstawił i zapoznał słuchaczy z tematyką „Wspomaganie informatyczne procesów planowania w przedsiębiorstwie”. Całość wystąpienia wzbogacona została o prezentację multimedialną. W trakcie wystąpień wystosowano również kilka pytań do zgromadzonych uczniów związanych z tematyką wykładu
, na które bardzo chętnie udzielali odpowiedzi.

Ostatki 2016

9 lutego we wtorek hucznie pożegnaliśmy karnawał. Podczas szkolnej imprezy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, zarówno nauczyciele jak i uczniowie doskonale bawili się w ostatkowe przebieranki.

Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w koszykówce dziewcząt

W dniach 05.02.16r. i 09.02.16r. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w koszykówce dziewcząt. Reprezentacja ZS Nr 3 w Pabianicach zajęła III miejsce. Drużyna pod opieką Agnieszki Bajer grała w składzie: Paulina Helbik kl.IV TE, Natalia Piestrzyńska kl. IV TL, Izabela Olczak  kl. IV TL, Izabela Stępień kl.III Tho, Justyna Marczyńska kl. II TEFo, Karolina Duraj kl. II TL, Marta Pietrasiak kl. II TF, Martyna Jacoń kl. I TL, Sandra Maciejewska kl. I Tho, Magda Łuszcz kl. IV TE, Maria Seliwiorstow kl. II TL.

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Film Promujący Honorowe Oddawanie Krwi

Zajęliśmy III miejsce w w I Ogólnopolskim Konkursie na Film Promujący Honorowe Oddawanie Krwi zorganizowanym przez Rejonowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Bohdana Serednickiego w Pabianicach.  Autorami filmu byli: Lili Włodarczyk (II TEFo), Jystyna Marczyńska(II TEFo) i Kamil Ogórek (III TFo). Tomasz Malinowski z klasy III TFo otrzymał w konkursie wyróżnienie. Uczniowie ZS 3 oddali też najwięcej krwi w 2015 roku - 69.350 ml.! Gratulujemy!

Urodzinowe kartki dla 8-letniej Julki

Na początku lutego uczniowie klas I LOs i II LOs wraz z opiekunem wolontariatu Urszulą Masłowską oraz wychowawcami – Renatą Krysiak i Joanną Żuber postanowili spełnić marzenie 8-letniej Julii Frącek z Elbląga. Chora na Zespół Downa i ostrą białaczkę limfoblastyczną dziewczynka chciałaby otrzymać jak najwięcej kartek z życzeniami z okazji zbliżających się urodzin. Nasi uczniowie własnoręcznie je wykonali, zadedykowali i wysłali dla Julii razem z najgorętszymi życzeniami.