Listopad - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Listopad

Archiwum > Archiwum 2015/2016
Wizyta I TH w hotelu Fabryka Wełny

30.11.2015 r. uczniowie kl. I Technikum Hotelarskiego, z wychowawcą i jednocześnie nauczycielem przedmiotów hotelarskich, zwiedzali 4-gwiazdkowy hotel Fabryka Wełny w Pabianicach. Była to pierwsza wizyta w obiekcie hotelowym. Po hotelu oprowadzała ich p. dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.
Młodzież miała okazję obejrzeć część ogólnodostępną, część recepcyjną, jednostki mieszkalne, sale konferencyjne i hotelowe spa. Uwagę zwróciły fabryczne wnętrza i detale wyposażenia, przypominające historię obiektu oraz umiejętnie wkomponowane nowoczesne, eleganckie
i komfortowe rozwiązania.
Pod koniec wycieczki wszyscy zebrali się w hotelowym Barze Barwiarnia, gdzie długo zadawali pytania dotyczące głównie funkcjonowania recepcji hotelowej.

23 Międzynarodowe Targi Turystyczne WARSAW 2015

W piątek 27 listopada uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego pod  opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych hotelarskich – p. Marioli Lach i p. Beaty Miłkowskiej pojechali  na 23 Międzynarodowe Targi  Turystyczne WARSAW 2015. Impreza odbywała się w Centrum Targowo – Kongresowym MT  Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56.
Szczegółowa relacja z udziału w Targach - tutaj.

VI ogólnopolski konkurs Mini-Saga competition

W piątek 27 listopada w MDK w Pabianicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla autorów najlepszych prac zgłoszonych do VI ogólnopolskiego konkursu Mini-Saga competition. I miejsce w kategorii wiekowej 16 - 19 lat zajęła nasza uczennica – Żaneta Rabiega z klasy II TEFo. III miejsce w tej samej kategorii zdobyła Klaudia Szewczyk z klasy III Tho. Mini-Saga to miniatura literacka na dowolny temat, która musi mieć jakąś ciekawą fabułę i opisywać jakieś konkretne wydarzenie. Największą trudnością oprócz bezbłędnej poprawności ortograficznej i gramatycznej oraz zastosowania bogactwa językowego jest ujęcie całej historyjki w - ograniczonym do dokładnie 50 słów – krótkim zakresie długości.
Gratulujemy Żanecie i Klaudii!
Szczególne gratulacje składają przygotowujące je i wspierające nauczycielki języka angielskiego – Joanna Żuber i Violetta Różycka - Śpionek
Teksty nagrodzonych prac.


"Listy do M II" - wycieczka do kina

W dniu 23.11.2015 r. klasa II Technikum Fryzjerskiego uczestniczyła wraz z wychowawcą w wycieczce integracyjnej. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie "Tomi" i projekcja filmu "Listy do M II". Po obejrzeniu filmu klasa z wychowawcą udała się na spacer śladami zabytków Pabianic.

Natomiast 24 Listopada 2015 r. p. J. Guzenda zorganizowała wyjazd do Kina HELIOS w Łodzi na imprezę tematyczną składającą się z dyskusji z udziałem ekspertów, oraz projekcji filmu dotyczącego problemów poruszanych w filmie "Listy do M.2". W wycieczce uczestniczyły klasy: I LOs i II Technikum Hotelarskiego.

Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 19.11.2015 r. dziewczęta naszej szkoły zajęły III m-ce w piłce ręcznej. W Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego startowała drużyna ZS Nr 3 w składzie:
Izabela Olczak kl.IV TL, Natalia Piestrzyńska kl. IV TL, Justyna Marczyńska kl. II TEFo, Lili Włodarczyk kl. II TEFo, Marta Pietrasiak kl. II TF, Magdalena Pietrasiak kl.II TF, Izabela Stępień kl.III Tho, Zuzanna Kubiś kl. II Tho, Julia Zbrojewska kl. I TFFo, Karolina Duraj kl.II TL, Emilia Jaszczyk kl. II LOs, Klaudia Madej kl.I TFFo, Sandra Soboń kl. I TFFo, Nicola Kubiak kl.I TL.


Przegląd Twórczości Jacka Cygana Pabianice 2015

19 listopada 2015 roku w MOK-u odbył się ogólnopolski Przegląd Twórczości Jacka Cygana Pabianice 2015.
Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Milewska z kl
asy II LOs i Karolina Nowak z klasy III TFo.
Celem przeglądu było m.in kształtownie w świadomości młodzieży znaczeni
a literatury i poezji polskiej.


Otrzęsiny pierwszych klas

W dniu 20.11.2015r. odbyły się otrzęsiny pierwszych klas: logistycznej, liceum socjalnego, hotelarskiej, logistycznej z organizacją reklamy oraz fryzjerskiej z fototechnikiem, które zostały przygotowane przez uczniów klasy III technikum logistycznego wraz z wychowawcą p. Jakubek oraz klasa III technikum hotelarskiego wraz z wychowawca p. Militowską.  Pierwsza konkurencja z którą musieli zmierzyć się uczniowie to występ artystyczny na scenie do wybranego utworu, druga to rysowanie karykatury wychowawcy. Trzecią konkurencją był test wiedzy o szkole, czwartą - "jaka to melodia?" . Ostatnia konkurencja była najpyszniejsza - jedzenie ptysia na czas bez wykorzystania rąk. Klasy, które uzyskały najwięcej punktów to: liceum socjalne - pierwsze miejsce, technikum fryzjerskie z fototechnikiem - drugie miejsce oraz technikum logistyczne - trzecie miejsce i to one otrzymały nagrody i upominki.


VIII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

10 listopada 2015 r. odbył się szkolny etap VIII Olimpiady Wiedzy  Hotelarskiej. Uczestniczyło w nim 40 osób: 19 uczniów z klasy III THo i  21 z IV THo. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego 100 pytań zamkniętych - spośród czterech odpowiedzi, jedna była poprawna. Zgodnie z regulaminem Olimpiady, do II Etapu Okręgowego, który odbędzie się 13 stycznia 2016r. w Warszawie, zakwalifikowały się:
1) Klaudia  Szewczyk - kl. III THo, 80/100 p.
2) Redzynia  Natalia - kl. IV THo, 79/100 p.
Serdecznie gratulujemy!

Więcej na stronie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.


VIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Uczniowie: Justyna Skurnica, Daria Cieciorowska (II TL), Arkadiusz Partyka (IV TLH) oraz Adrian Czekan (II TL) zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (półfinału) Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który odbędzie się 01.12.2015 r. w Łodzi. W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się tylko 588 z 7127 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych, co stanowi,  8,3% najlepszych logistyków w Polsce.
Więcej na stronie poświęconej VIII edycji Olimpiady.


II akcja HDK

19 listopada odbyła się kolejna akcja Szkolnego Klubu HDK. Krew oddało 26 uczniów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy chcą pomagać innym ludziom. Wielkie dzięki!


Made in Japan

W dniu 13.11.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu  Made in Japan z Aldoną Militowską i Sylwią Stankiewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Miłośniczki wypraw do Afryki i Azji opowiedziały o Japonii, którą odwiedziły tego lata. Prezentacja o Japonii była zarazem 25 jubileuszowym spotkaniem w działalności Pabianickiego Klubu Podróżnika PTTK.


Integracja międzyklasowa na lodowisku

W ramach integracji zespołów klasowych i doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach, 13 listopada 2015r. klasy 1 TLR i 2TEFo, pod opieką wychowawczyń Agnieszki Bajer i Agnieszki Kulpińskiej-Górskiej,  odbyły wycieczkę do Łodzi na lodowisko. Zimową aurę lodowej tafli rozgrzała gorąca atmosfera zabawy. Postępy poczynili wszyscy, długoletni łyżwiarze i Ci uczniowie, dla których było to pierwsze w życiu doświadczenia na lodzie. Tak wspaniała inauguracja zimowego sezonu zapowiada udany sezon!


Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 10. listopada 20015 r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. Patronat nad uroczystością objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi.  Zespół Szkół Nr 3 im Legionistów Miasta  Pabianic reprezentowała, kolejny już raz, uczennica klasy III TFoT – fototechnik – Diana Rosińska. Dyplomy stypendystom z terenu Łodzi i województwa łódzkiego wręczali wojewoda łódzki p. Jolanta Chełmińska oraz łódzki Kurator Oświaty p. Jan Kamiński. Diana Rosińska  otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów po raz drugi.  


Turniej Piłki Siatkowej dla Wolontariuszy

5 listopada 2015 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach odbył się Turniej  Piłki  Siatkowej dla Wolontariuszy o Puchar Starosy Powiatu Pabianickiego. Patronat nad całymi obchodami objęli:  Krzysztof Habura - Starosta Powiatu Pabianickiego, Grzegorz Mackiewicz-  Prezydent Miasta Pabianic oraz Centrum Wolontariatu w Warszawie.
W turnieju wzięło
udział ponad 100 osób – wolontariuszy klubów wolontariatu z pabianickich szkół, wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu powiatu pabianickiego.
Drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w składzie:
Pawlak Piotr, Ziemba Kuba ,Gorzkiewicz Robert, Tomaszewski Przemek, Kasprzak Konrad, Pietrzyńska Natalia, Jaszczyk Emilia - zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!
Więcej informacji o turnieju znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

 
 
 


 
 
Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic © 2015
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego