Kwiecień - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwiecień

Archiwum > Archiwum 2015/2016
Pożegnanie maturzystów

W piątek 29 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia roku uczniów klas maturalnychoraz słuchaczy VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Podczas oficjalnej części uroczystości zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy za najlepsze wyniki w nauce, nagrody dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, honorowych dawców krwi i najlepszych sportowców. Po pożegnaniu maturzystów przez p. dyrektor H. Grącką, wręczeniu nagród i złożeniu ślubowania przez abiturientów, swoich kolegów pożegnali też młodsi uczniowie, dedykując im przepiękne przedstawienie oraz wręczając im "koniczynki na szczęście".

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartek 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody zwycięzcom konkursu: "Pokaż nam Patrona ZS3". Laureatami konkursu zostali: Vanessa Chober, Diana Rosińska, Aleksandra Świercz, Kamil Ogórek, Kinga Heleniak, Julia Nowak, Natalia Milewska, Daria Kotwińska, Oliwia Wójcik, Izabela Malinowska.

Powiatowy Konkurs Matematyczny

27 kwietnia zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbył się 17 marca br. w Zespole Szkół Nr 1 w Pabianicach. W kategorii klas pierwszych trzecie miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły: Nicola Kubiak i Ewelina Stelmach z klasy I TL, a w kategorii klas drugich drugie miejsce zajęły Patrycja Kaczmarkiewicz i Angelika Mruk z klasy II TEFo. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytelniczy Quiz Internetowy

25 kwietnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Czytelniczym Quizie Internetowym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pabianickiego zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Pabianicach z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Julia Nowak z klasy I Technikum Logistycznego zajęła w nim II miejsce. Gratulujemy!

IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie

15 kwietnia br. trzy uczennice z klasy III Technikum Hotelarskiego, które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych
• Górecka Sandra
• Rudowska  Klaudia
• Szewczyk  Klaudia
pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych hotelarskich – p. Marioli Lach uczestniczyły w IV Regionalnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarsko – Gastronomicznym w Łodzi przy ul. Drewnowskiej, która to szkoła była głównym organizatorem. Współorganizatorami byli:
• HOTEL ANDELS
• NOVOTEL HOTELS
• HOLIAY INN
• REGIONALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu 60 minut. Uczennice, które zajęły trzy pierwsze miejsca przeszły do etapu praktycznego. W etapie praktycznym należało wykonać 2  zadania:
1) Obsłużyć  gościa w recepcji
2) Obsłużyć gościa w restauracji

Nasze dziewczęta nie zakwalifikowały się do etapu praktycznego, ale sam udział w Konkursie był dla nich nowym doświadczeniem i możliwością do rozmów z przedstawicielami innych szkół hotelarskich w naszym województwie.

Powiatowe Mistrzostwa w piłce nożnej dziewcząt

14 kwietnia odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji udział wzięły szkoły z Powiatu Pabianickiego: Z3, ZS2, 1LO, 2LO. Pozostałe drużyny z powiatu nie stawiły się na zawody. Naszą drużynę reprezentowały: Zbrojewska Julia 1TFFO, Zalepa Ewa 1TL, Pietrasiak Magda 2TF, Szynka Marta 2TF, Malinowska Angelika 2TL, Stefanek Klaudia 3TH, Szuberska Natalia 3TH, Bartczak Sylwia 4TE, Rabiega Renata 4TE, Rydgier Maria 4TE,  Szumigaj Żaneta 4TE. Drużyna ZS3 rozegrała wspaniały turniej. Dziewczęta przegrały tylko z drużyną ZSs2, a wygrały mecz z 1LO 6:0, a z 2LO 3:0. Nasza drużyna w pełni zasłużyła na ten sukces. GRATULUJEMY!

Wojewódzki Konkurs na temat krwiodawstwa

W dniu 13.04.2016 r. odbył się Wojewódzki Konkurs na temat krwiodawstwa. Uczniowie z powiatu pabianickiego i łaskiego przystąpili do niego w punkcie krwiodawstwa w Pabianickim Centrum Medycznym. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Rudowska z klasy 3 Tho - zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!

XIX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

W dniu 08.04.2016 r. uczniowie klas Ii II Technikum w zawodzie Fototechnik uczestniczyli w XIX Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych w Łodzi. Więcej o Targach tutaj.

Światowy Dzień Wody

Z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowanego dla szkół podstawowych i przedszkoli przez ZWiK w Pabianicach nasi wolontariusze z klas I LOs, II LOs i 4TF pod opieką Urszuli Masłowskiej i Joanny Żuber przygotowali gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest „Woda i praca” dlatego też celem imprezy było uświadomienie dzieci , jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów dla całego społeczeństwa. Nasi uczniowie włączyli się aktywnie do tej akcji przeprowadzając quizy, krótkie pogadanki z najmłodszymi oraz zabawy plastyczne na temat skutecznego wykorzystywania deszczówki.
Pomimo deszczu i niesprzyjającej pogody była to okazja do wspólnej integracji, rozwijania działań pro-ekologicznych oraz świetnej zabawy z najmłodszymi.


Praktyczne zajęcia z hotelarstwa w hotelu Fabryka Wełny

Uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik hotelarstwa 6 kwietnia  2016r. (grupa 1)  oraz 8 kwietnia (grupa 2) w ramach przedmiotu Techniki pracy w hotelarstwie byli na zajęciach praktycznych w czterogwiazdkowym hotelu „Fabryka wełny” w Pabianicach, ul. Zamkowa 2. Celem wycieczki było poznanie w praktyce pracy służby pięter. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym do utrzymania czystości typu odkurzacze, maszyny czyszczące, szorowarki. Poznali procedury dotyczące wykonywania prac porządkowych oraz dokumenty sporządzane przez służbę pięter. Panie: kierownik służby pięter i pokojowa zaprezentowały również poprawny sposób przygotowania łóżka- zmiany pościeli i odpowiadały na wiele pytań zadawanych przez uczniów, związanych z pracą housekeepingu. Uczniom zostało również zaprezentowane wyposażenie wózka pokojowej. Dokładnie zostało scharakteryzowane miejsce umieszczenia poszczególnych elementów, typu: pościel, ręczniki, galanteria łazienkowa, woda mineralna. Wycieczka do hotelu umożliwiła utrwalenie poznanej wiedzy teoretycznej  w szkole oraz na konfrontację teorii z praktyką.


"Z kulturą przez wieki"

Dnia 6 kwietnia 2016 roku młodzież z klas 3 Tho i 4 Tho wzięła udział w seminarium z cyklu "Z kulturą przez wieki" organizowanym przez PODNiDM, Szkołę Muzyczną oraz Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach. Tegoroczne seminarium dotyczyło tańca i sztuki. Młodzież ze Szkoły Muzycznej oraz nasi uczniowie (Weronika Kaczmarek, Katarzyna Chmurska, Justyna Marczak, Karolina Nowak, Mikołaj Synowski, Daniel Marciniak oraz Adam Ptasiński) przenieśli publiczność w zaczarowany świat muzyki, poezji i tańca.

"Uczelnia marzeń" - warsztaty kreatywności

W dniach 6 i 7 kwietnia 2016 roku uczniowie klas: 2 LOs, 3 Tho, 3 TL, 4 TE, 4 TL, 4 TF i 4 TLH wzięli udział w warsztatach kreatywności „Uczelnia marzeń” prowadzonych przez przedstawicieli Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Celem warsztatów było wyposażenie uczniów w umiejętności twórczego myślenia i kreatywnego  działania.

Nasi wolontatiusze podczas VI Pabianickiego Półmaratonu

Nasi wolontariusze z klas- I LOs, 2 LOs i 4TE wraz z opiekunami – Urszulą Masłowska i Joanną Żuber wspierali organizację VI Pabianickiego Półmaratonu, który odbył się 03.04.2016. W punkcie żywieniowym, zorganizowanym na trasie w okolicach Rydzyn, rozdawali oni zawodnikom wodę i energetyczne przekąski w postaci porcji bananów i czekolady.
Pomagając bezinteresownie innym mieli oni okazję uczyć się współpracy w grupie wymagającej sprawnej reakcji na pojawiające się problemy. Były one głównie związane ze sprawną organizacją oraz szybką i ciągłą obsługą zawodników, którzy często przebiegali w liczebnych grupach wzdłuż wyznaczonego punktu.
Była to również ciekawa forma integracji, połączona z ideą propagowania sportu i wspieraniem zdrowego stylu życia.

Powiatowy Konkurs Matematyczny

W dniu 5 kwietnia 2016 r. nasza szkoła- ZS3 w Pabianicach  razem z II LO w Pabianicach  po raz trzeci organizowała  Powiatowy Konkurs Matematyczny  skierowany dla uczniów klas III gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objął pan starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura. Udział w konkursie wzięło 24 uczniów z Gimnazjum nr 1, 2, 3 i św. Wincentego a Paulo w Pabianicach  oraz z Gimnazjum w Dłutowie, Dobroniu, Lutomiersku i Ksawerowie. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw składający się z  10 zadań, wśród których były zadania zamknięte, otwarte, zadania na dowodzenie i argumentację. Uczestnicy musieli wykazać  się umiejętnościami stosowania metod matematycznych oraz logicznym i abstrakcyjnym rozumowaniem. Najlepszy wynik w konkursie uzyskał Jakub Lis z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, drugie miejsce zajął Michał Szczepanek z Gimnazjum Wincentego a Paulo, trzecie Wojciech Wróbel z gimnazjum w Ksawerowie.
Organizatorami konkursu były  Jolanta Koźlenko - nauczyciel matematyki w ZS3 oraz Marta Stępień nauczyciel matematyki w II LO.

 
 


 
Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic © 2015
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego