Konkurs interdyscyplinarny „Druga Niepodległa”

Druga Niepodległa

Konkurs  organizowany jest dla uczczenia 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, adresowany jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjów oraz młodzieży ze szkół średnich. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach:

• test wiedzy z historii, języka polskiego i wiedzy o  kulturze dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
  • konkurs recytatorski dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą recytować wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej. Natomiast dla młodzieży ze szkół średnich zostanie przygotowany test historyczno-literacki obejmujący wiadomości z okresu 20-lecia międzywojennego, który przeprowadzony zostanie 25 października. Finał konkursu odbędzie się 8 listopada w Zespole Szkół Nr 3.

Patronat na konkursem objął Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego i Maciej Łuczak Senator RP.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach konkursu.

Regulamin Konkursu Test Wiedzy – pobierz plik

Regulamin Konkursu Recytatorskiego – pobierz plik