Wycieczka do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi

25 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2 Technikum Hotelarskiego pod opieką p. Marioli Lach wybrali się do Łodzi w celu zwiedzenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Zamenhofa 13. W schronisku czekała na nas pani dyrektor we własnej osobie, która opowiedziała nam o historii schroniska – dowiedzieliśmy się, że:

• utworzono je 01 stycznia 2011 roku
  • schronisko prowadzi działalność w dwóch obiektach usytuowanych w samym centrum miasta – przy ul. Legionów 27 (kat. I) i  Zamenhofa 13  (kat. II)
  • jest publiczną placówką oświatowo-wychowawczą
  • dysponuje 121 miejscami noclegowymi (ul. Legionów – 72 miejsca, ul. Zamenhofa – 49 miejsc)
  • organem prowadzącym  Schronisko jest Miasto Łódź.
  • organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Łódzki Kurator Oświaty

W trakcie oprowadzania nas po schronisku p. dyrektor opowiadała o bieżącej działalności obiektu:

• schronisko realizuje różnego rodzaju projekty
  • organizuje narady dyrektorów schronisk PTSM z całego kraju
  • grupy nocujące w schronisku mogą liczyć na bezpłatną pomoc licencjonowanego przewodnika po Łodzi, który jest etatowym pracownikiem schroniska
  • w okresie wakacji schronisko prowadzi półkolonie proponując wielorakie zajęcia
  • od stycznia 2018 roku schronisko zarządza dwoma ośrodkami letnimi z Grotnikach

Obejrzeliśmy recepcję, świetlicę, która pełni też rolę jadalni, pokoje – tu zwracaliśmy uwagę na  ich wyposażenie, kuchnię i łazienki. Podziękowaliśmy serdecznie za gościnę i poszliśmy zajrzeć na chwilkę do hotelu PURO i ANDEL’S. Uczniowie zdecydowali, że do obu hoteli trzeba przyjechać „na dłużej” w przyszłym roku szkolnym.