Grudzień - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień

Archiwum > Archiwum 2015/2016
Wycieczka do hotelu "Fabryka Wełny"

21.12.2015 r. uczniowie kl. II Technikum Hotelarskiego, zwiedzali 4-gwiazdkowy hotel Fabryka Wełny w Pabianicach.
Po obiekcie oprowadzał pan portier. Młodzież miała okazję obejrzeć część ogólnodostępną, część recepcyjną, jednostki mieszkalne, sale konferencyjne i hotelowe spa.
Uwagę zwróciły fabryczne wnętrza i detale wyposażenia przypominające historię obiektu oraz umiejętnie wkomponowane nowoczesne, eleganckie i komfortowe rozwiązania.
Później wszyscy zebrali się w sali konferencyjnej VIP, gdzie p. kierownik recepcji opowiadała o funkcjonowaniu tego działu oraz o stosowanych procedurach i dokumentacji związanej z cyklem obsługi gości. Uczniów interesowały zagadnienia dotyczące głównie pracy recepcji hotelowej.
Za miłe przyjęcie i praktyczną, profesjonalną lekcję hotelarstwa podziękowała młodzież
i nauczycielka przedmiotów zawodowych – ekonomicznych i hotelarskich - Beata Miłkowska-Andrzejczak.


Spotkanie z Mikołajem w Domu Dziecka w Porszewicach

W sobotę 19 grudnia uczniowie z klas I LOs, II LOs i 4 TF wraz z opiekunami Urszulą Masłowską i Joanną Żuber odwiedzili dzieci w Domu Dziecka w Porszewicach. Wspólnie z wychowankami ubrali przepiękną choinkę, pozyskaną od firmy Jumi, na której zawiesili wykonany przez wszystkich ogromny  łańcuch papierowy. Przy słodkim poczęstunku zorganizowanym dla dzieci każdy włączył się do tworzenia własnoręcznych kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie Technikum fryzjerskiego mieli okazję wykazać się swoim kunsztem strzyżenia. Na koniec  spotkania pojawił się Mikołaj z wielkim workiem prezentów obdarowując dzieci upominkami.

Bożonarodzeniowe kartki dla Safyre Terry

Uczniowie klasy 2Los i 3Tho wraz Joanną Żuber i Anną Szynkiewicz dołączyli się do akcji wysyłania kartek świątecznych dla małej dziewczynki z USA, która straciła w pożarze domu całą rodzinę a sama została dotkliwie poparzona. Safyre marzyła, by otrzymać na święta kartki świąteczne, które mogłaby zawiesić na choince. Apel ciotki sprawującej opiekę nad dziewczynką spotkał się z ogromnym odzewem ludzi z całego świata. Nasi uczniowie przesłali jej najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe zarówno w języku ojczystym jak i polskim, aby dać jej odrobinę radości.

Szpikoteka 2015

15 grudnia przy współpracy Fundacji DKMS odbył się w naszej szkole  Dzień Rejestracji Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych, które często są dla chorych na białaczkę i inne nowotwory złośliwe jedyną nadzieją na uratowanie życia. Udało nam się pozyskać aż 148 osób do tego przedsięwzięcia. Do rejestracji przystąpili nie tylko uczniowie z naszej szkoły, ale także z ZS NR1 i ZS NR 2 w Pabianicach a także wiele osób z zewnątrz, które dowiedziały się o naszej akcji od swoich dzieci, znajomych oraz z lokalnych mediów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Nie ma nic piękniejszego niż bezinteresowne podarowanie życia drugiemu człowiekowi.

"Krampus. Duch Świąt" - I TL w kinie Tomi

"Krampus. Duch Świąt" - 15 grudnia klasa I Technikum Logistycznego w kinie Tomi poznała inne oblicze świąt. Aniołki ,bałwanki,pluszowe misie, elfy , pierniczki to monstra , nie ma prądu, ludzi i samochodów, przychodzi Krampus więc....lepiej bądźcie grzeczni i uwierzcie w św. Mikołaja.

Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej

10 grudnia 2015r. nauczyciel wychowania fizycznego Elżbieta Bartoszek zorganizowała Mistrzostwa Szkoły  w piłce nożnej o Puchar Przechodni  Dyrektora Zespołu Szkół  Nr 3.
Mistrzostwa odbyły się na Hali Powiatowej i przebiegały w miłej , sportowej rywalizacji.
W mistrzostwach wzięła udział reprezentacja klas I ,  III , IV , ( klasy II  wycofały się z powodu kontuzji  zawodników)  łącznie 27 uczniów.
Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym” dwie rundy.
Wyniki spotkań:
Klasa I  - Klasa IV ( 3 : 2 )       ( 1 :  3 )
Klasa I – Klasa III ( 2 : 5 )        ( 0 : 3 )
Klasa III – Klasa IV  ( 2 : 3 )     ( 4 :  5 )
Mistrzem Szkoły została reprezentacja klas IV
   II miejsce reprezentacja klas III
   III miejsce reprezentacja  klas I
W klasyfikacji na najskuteczniejszego  zawodnika
1. Jakub Czuba III TL
2. Marcin Kaczmarkiewicz IV TE
3. Rober Gorzkiewicz  IV TLH

"Liga młodych logistyków" - etap szkolny

11 grudnia w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego "Liga młodych logistyków" w którym brały udział dwie drużyny 3 osobowe z klasy IV TLH: Jakub Ziemba, Arkadiusz Partyka, Robet Gorzkiewicz i Bartosz Bogucki, Krystian Szmida, Marcin Błoch. Organizatorem Konkursu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach a jego celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania młodzieży problematyką logistyki.

Wycieczka III TFo i I TFFo do Warszawy

We wtorek 8 grudnia odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie klasy III TFo i I TFFo. Głównym celem wycieczki były warsztatyfotograficzne oraz zwiedzanie wystawy fotograficznej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - "Zofia Rydet. Zapis/Record, 1978-1990". W programie wycieczki znalazł się także spacer po Warszawie z przewodnikiem, przejażdżka Metrem i Królewski Ogród Światła - wystawa zimowa w Wilanowie. Ostatni punkt wycieczki zachwycił wszystkich najmocniej. Wkrótce odbędzie się wernisaż zdjęć wykonanych przez uczniów podczas wyjazdu, na który już teraz zapraszamy!

Gala Wolontariatu

Najbardziej aktywni wolontariusze z naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali z okazji 10 rocznicy obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się w czwartek 3.12.15 się w Wilii Impresja w Pabianicach. Uroczystość ta prowadzona była przez popularnych celebrytów -Teresę Dzielską oraz Wojciecha Solarza i dodatkowo uświetniona obecnością znanych aktorów takich jak - Tomasz Schimscheiner i Jakub Wieczorek. W program artystyczny włączyli się lokalni artyści ze świata muzyki i tańca a na zakończenie nasza uczennica Karolina Nowak zaśpiewała piosenkę Edyty Gepert w towarzystwie wszystkich nagrodzonych. Wśród naszych wyróżnionych wolontariuszy znaleźli się Paulina Helbik, Żaneta Szumigaj, Adam Ptasiński, Paulina Szymak, Monika Wołosz, Mikołaj Synowski, i Natalia Milewska. Pani dyrektor Hanna Grącka otrzymała prestiżową nagrodę - Złote Serce, a koordynatorzy – Urszula Masłowska i Joanna Żuber podziękowania za wspieranie idei wolontariatu. Gratulacje!

"Podziel się posiłkiem"

W dniach 4 i 5  grudnia  kolejny raz odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji Ogólnopolskiej "Podziel się posiłkiem", w której brało udział 12 – wolontariuszy z klas   I i  II Liceum Ogólnokształcącego  o profilu socjalnym.
W tym roku akcja odbyła się w sklepie
"TESCO" przy ul. Łaskiej  i "Biedronce" przy ul. Grota Roweckiego.  Żywność zbierana podczas tej akcji zostanie przekazana najbardziej potrzebującym. Jak zawsze hojność mieszkańców Pabianic nie zawiodła, ludzie chętnie dzielili się swoimi zakupami.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom dzielącym się żywnością  za wsparcie i okazanie wielkiego serca.  Jak co roku akcję wolontariuszy wspierały p. J. Żuber  i p.  U. Masłowska

Szlachetna Paczka 2015

W tym roku uczniowie i nauczyciele ZS Nr 3 zaangażowali się w ogólnopolską akcję "SZLACHETNA PACZKA". Najbardziej aktywnie w akcję włączyły się klasy: 3TL, 3 TFo, 4 TL, 1 TLR, 1 LOs, 2 LOs i 2 TEFo wraz z wychowawcami. Dodatkowo, każdy indywidualny uczeń mógł dołożyć się do paczki wpłacając pieniądze czy przynosząc potrzebne artykuły żywnościowe, chemiczne, ubraniowe itp.
Uczniowie wytypowali rodzinę i zgodnie z jej potrzebami przygotowali paczkę. Wspólnymi si
łami udało nam się zakupić także prezenty, o których marzyli członkowie wybranej przez nas rodziny – robot kuchenny, patelnie teflonowe, słuchawki, korki. Z własnej inicjatywy jedna z uczennic podarowała laptop.
Uczennice  klasy 3 TL – Justyna Skurnica i Justyna Prus oraz uczniowie z klasy 4 TL – Kasia Ścieszko i Rafał Krawczyk wspólnie z pedagogiem szkolnym posegregowali zgromadzone przedmioty oraz artykuły i zapakowali je w paczki. W sumie przygotowaliśmy 5 wielkich paczek. Zostaną one zabrane przez koordynatora akcji
z naszej szkoły w piątek 11 grudnia br., a w sobotę – 12
grudnia, zostaną przewiezione do "naszej" rodziny. W przekazywaniu darów uczestniczyć będzie Kinga Wlazło z klasy 3 TFo wraz z pedagogiem szkolnym – one też przekażą koordynatorowi informacje potrzebne do podsumowania akcji „Szlachetna Paczka” w regionie łódzkim.

Łódzka Gala Wolontariatu

W piątek 4 grudnia 2015 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbyła się „Łódzka Gala Wolontariatu” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowana przez RCW „Centerko” działające przy Stowarzyszeniu „Pomost”. Nasz Eko-klub „Koniczyna” otrzymał wyróżnienie w postaci dyplomu uznania za aktywną działalność wolontarystyczną na terenie łódzkiego regionu. W konkursie Barwy Wolontariatu zajęliśmy  9 miejsce wśród wszystkich zgłoszonych lokalnych organizacji działających na rzecz drugiego człowieka. Serdecznie gratulujemy naszym wolontariuszom!

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Piękno leży pod nogami"

Podczas wernisażu podsumowującegoy Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Piękno leży pod nogami", nasi uczniowie: Edyta Czeszek, Martyna Jacoń, Kinga Wlazło z klasy 3 TFo znaleźli się w gronie najlepszych, otrzymując wyróżnienia i zdobywając cenne nagrody rzeczowe.
Konkurs odbywał się w ramach cyklu "Pasja życia" i przeznaczony był dla dzieci i młodzieży od 15 do 20 roku życia z całej Polski. Zgłoszono prawie 900 prac.

Półfinał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Dnia 1 grudnia uczniowie: Justyna Skurnica, Daria Cieciorowska (II TL), Arkadiusz Partyka (IV TLH) oraz Adrian Czekan (II TL) wraz z nauczycielem p. M. Jakubek udali się do Łodzi do Zespołu Szkół Nr 3, gdzie odbył się półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Uczniowie, przystąpili do testu który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Z pośród 55 uczniów uczestniczących w półfinale olimpiady, do finału w Poznaniu dostanie się zaledwie 10 osób z okręgu Łódzkiego. Gratulujemy naszym loistykom uczestnictwa w półfinale! I trzymamy kciuki za przejście do finału VIII OOL!

 
 
 


 
Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic © 2015
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego