Czerwiec - Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Pani dyrektor Hanna Grącka podsumowała miniony rok szkolny, zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla najlepszych uczniów, dyplomy dla najlepszych sportowców, wolontariuszy i nagrody dla zwycięzców i uczestników w szkolnych konkursach: historycznym i matematycznym. Na zakończenie uroczystości młodzież z klas I TL i THo przygotowała krótkie przedstawienie.
Fotorelacja z uroczystości

Pabianicka akcja – „Czyn Społeczny”

W sobotę 11 czerwca wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami Urszulą Masłowską i Joanną Żuber wzięli udział w kampanii społecznej, skierowanej do pabianickich organizacji i inicjatyw pozarządowych oraz mieszkańców Pabianic pod nazwą „Czyn społeczny”. Celem tej akcji było promowanie społecznej postawy i zachęty do aktywności na rzecz miasta. Wspólnie z innymi wolontariuszami porządkowali oni i upiększali skwer przy ul. Kościuszki a na koniec oficjalnie zasadzili krzew Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach. Była to niezła okazja do integracji a także wspólnej zabawy wolontariuszy z naszego miasta.

Wycieczka do Trójmiasta

Grupa młodzieży z klas I TL, I THo i II TL wzięła udział w dwudniowej wycieczce krajoznawczo-integracyjnej do Trójmiasta. Uczniowie podziwiali urok Neptuna, piękno Motławy a także niezwykłego Żurawia. Zachwyt wzbudziła również gotycka bazylika Mariacka - trzecia pod względem objętości świątynia na świecie zbudowana z cegły. Uczniowie zwiedzili też Sopot oraz Gdynię. Drugi dzień wycieczki był przeznaczony na relaks. Plażowanie, morska bryza i kontakt z naturą stały się okazją do pełnej regeneracji sił. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Małgorzata Łacwik, Beata Miłkowska-Andrzejczak, Małgorzata Pluta.

Konkurs logistyczny

13 czerwca odbył się konkurs organizowany przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych p. Jakubek Magdalenę w którym brali udział najzdolniejsi uczniowie wszystkich klas logistycznych. Najlepszym logistykiem okazała się Daria Cieciorowska z klasy III TL, drugie miejsce zajął Adrian Czekan (II TL), trzecie - Kudra Anita również z klasy III TL.

"Gorączka złota"

Zakończyła się akcja PCK "Gorączka złota" - młodzież naszej szkoły zebrała 36845 sztuk "złotych monet" czyli 1-,  2- i 5-groszówek wartości 636,67zł i wadze 67,1kg. Najwięcej monet przynieśli:
• Łacwik Patrycja – klasa I
• Koziara Julia – klasa I
• Szewczyk Klaudia – klasa I
• Rolak Jakub – klasa II
Technikum logistyczne
• Matczak Tomasz – klasa II
Technikum logistyczne
Wszystkie monety zostały odwiezione do siedziby pabianickiego oddziału PCK przy ul. Moniuszki.
Oprócz tego młodzież naszej szkoły cały rok uczestniczy w akcji prowadzonej również przez PCK "Daj nakrętkę albo dwie, dobrym sercem podziel się".

39 Dni Pabianic

Nasza szkoła miała swoje stoisko podczas 39 Dni Pabianic, które odbyły się 5 czerwca 2016 roku.
Andżelika Widawska, Asia Kruczkowska i kKarolina Skrobiszewska - uczennice klasy pierwszej Technikum Fryzjerskiego, pod kierunkiem nauczyciela zawodu - pana Arkadiusza Marka przez kilka godzin czesały najmłodzszych mieszkańców naszego miasta - powstawały warkocze, kucyki i inne ciekawe fryzur
y. Zainteresowanie było ogromne - przed stoiskiem ustawiały się kolejki.
Dodatkowo promowaliśmy wszystkie kierunki kształcenia w ZS na nowy rok szkolny - pedagog szkolny udzielała wszelkich informacji o szkole, rozdawała ulotki o zawodach i gadżety szkolne.

XVI Rajd Rowerowy

4 czerwca 2016 r. z okazji Dni Pabianic odbył się XVI Rajd Rowerowy pod Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic i Starosty Powiatu Pabianickiego. ZS Nr 3 kolejny raz okazał się najliczniejszą grupą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na starcie rajdu stanęły 62 osoby reprezentujące naszą szkołę. Ten dzień był szczęśliwy dla całej drużyny, która zdobyła puchar a także Karoliny Górnej ucz. kl. III TL, która wylosowała rower i Justyny Łuczak ucz. kl. I TL, która wygrała oświetlenie do roweru.

XVII Rajd Pieszy

Dnia 2 czerwca 2016 roku Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach zorganizował dwa rajdy: VII Rajd Pieszy „Szlakami Powiatu Pabianickiego” oraz XVII Rajd Pieszy PTSM „Wiosenna Wędrówka po okolicach Pabianic”. Młodzież z pabianickich szkół przeszła ośmiokilometrową trasę rajdu prowadzącą do lasu Karolewskiego oraz wzięła udział w kilku konkurencjach sportowych. Dobra pogoda i świetne nastroje nie opuszczały uczestników do samego końca.
Punktualnie o godzinie 12 Pan Starosta Krzysztof Habura wręczył nagrody i puchary zwycięzcom.
XVII Rajd Pieszy PTSM „Wiosenna Wędrówka po okolicach Pabianic”:
Zespół Szkół Nr 5 w Pabianicach
Gimnazjum im. św. W. a Paulo w Pabianicach
klasa II TF z Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach
Wyróżnienie
Gimnazjum nr 2 w Pabianicach
VII Rajd Pieszy „Szlakami Powiatu Pabianickiego”:
Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach
II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
Wyróżnienie
Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
W przyszłym roku organizatorem rajdu o puchar Starosty powiatu pabianickiego będzie Zespół Szkół nr 1 w Pabianicach.